Україна і світ

Дослідження застосування FPV, навчальні програми для DELTA та «Кропиви»: перші успіхи нового підрозділу Міноборони

Підрозділ передового досвіду роботизованих операцій Центру інновацій та розвитку оборонних технологій Міноборони, формування якого почалося на початку поточного року, вже має низку важливих досягнень у сфері робототехніки та IT-систем, а також вивчення досвіду їх використання на полі бою.

Про це повідомили в Міністерстві оборони України.

За цей час його спеціалісти:

  • провели 10 польових досліджень вивчення бойового досвіду застосування роботизованих систем, зокрема, використання FPV-дронів та VR/AR симуляторів;
  • розробили рекомендації щодо підготовки операторів БПЛА і роботизованих систем у підрозділах Сил оборони;
  • розробили навчальні програми для бойових систем DELTA і Кропива та для налаштування платформи Mobile Device Management (MDM);
  • cформували та постійно оновлюють «Каталог НРК» (наземних роботизованих комплексів) та «Каталог військових симуляторів та тренажерів»
  • долучилися до практичної реалізації загальних правил кібергігієни у війську;
  • провели тренінги для понад 3 000 військових, що вже використовують навички на передовій.

Загалом фахівці підрозділу реалізовують проєкти за 4 напрямками: підготовка та освіта, збір та аналіз бойового досвіду, розробка концепцій та їхня перевірка, а також розробка пропозицій до доктрин та стандартів.

Підрозділ створено як прототип Центру передового досвіду роботизованих операцій (COE RO, Center of Excellence of Robotic Operations).

«Сучасна війна потребує сучасних знань, щоб створити асиметричну перевагу на фронті. Підрозділ передового досвіду допомагатиме створювати цю перевагу. Експертність і пропозиції профільних спеціалістів допоможуть не тільки зробити роботу систем та технологій ефективнішою, а ще й створити нові тактики стримування російських загарбників», — зазначила заступник міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Підрозділ та його персонал активно працює, щоб забезпечити українських воїнів знаннями із застосування інформаційних та роботизованих систем для захисту країни.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Спеціалісти підрозділу передового досвіду роботизованих операцій закликають до співпраці виробників роботизованих систем для спільного розвитку впровадження інноваційних рішень на полі бою. Електронна пошта для звернень: coero@cidtd.mil.ua

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2024-11-14 11:23:00