Україна і світ

Дорожче за весілля. Скільки в Україні коштує похорон

Жити в Україні буває дешевше, аніж померти. Похорон виходить іноді дорожчим, аніж весілля.

Різні похоронні компанії пропонують різноманітні види трун за кольором та дизайном. Від європейської класики, до шикарних американських саркофагів з неймовірним рівнем комфорту для фінального спочинку.

Середня вартість справжньої дерев’яної труни з вільхи, сосни або дуба становить 30-50 тис. грн. Такі труни називають євроваріантом, а за американський саркофаг доведеться викласти від 60 тис. грн і вище.

Окремі предмету декору для поховання коштують як автомобіль. У американському саркофазі з елементами червоного дерева за 280 тис. грн є навіть спеціальний ліфт.

Підлаштувалися ритуальники і під ситуацію з коронавірусом. Оскільки померлих від коронавірусу бажано ховати в закритих трунах, на ринку одразу виникли моделі із заскленою кришкою.

Та ж історія із вбранням для поховання – його вартість може відрізнятись в кілька разів. Все залежить від якості матеріалу та дизайну.

Нещодавно в Україні навіть пройшла спеціальна виставка під девізом Ми всі там будемо. На ній живі моделі демонстрували своєрідне дефіле у трунах. Все для того, щоб звернути увагу на поховальну моду.


У Дніпрі ритуальна контора навіть пропонує провести репетицію власних похорон. Дехто проходить цей іспит щоб побороти власний страх смерті та підготуватися до неминучого.

Має значення і те, яким буде прощальний обряд. Його можна влаштувати зі струнним оркестром, дорогими музикантами та з величезною вечіркою. В такому випадку похорон обійдеться близько в 1 млн грн.

Бюджетні ціни на ритуальні послуги в Україні:

  • 2 тис. грн – викопати могилу;
  • 1 тис. грн – найдешевша труна;
  • 500 грн – найдешевший хрест;
  • 500 грн – недорогий вінок.

Із замовленням транспорту, священика та трунарів виходить від 7 тис. грн. Приблизно за стільки ж обіцяють найпростіший похорон ритуальні служби.

В Україні можливий бюджетний похорон, якщо є де ховати людину. Має бути зарезервована заздалегідь ділянка два на два метри. У великих містах із землею під поховання серйозні проблеми. І це одразу збільшує вартість подорожі в інший світ.

Київські кладовища – давно переповнені, вони досягли своїх кордонів в буквальному сенсі. Ховати вже немає де, з усіх столичних цвинтарів лишився відкритим лише один – і той далеко за межами Києва.

Як варіант, закон дозволяє підпоховання до вже існуючої могили родича, але дуже часто за це  доводиться давати хабарі.

Формально – це незаконно, бо всі кладовища в межах міської смуги Києва – закриті. Але, як  повідомляють в одній з поховальних контор – все можна вирішити.

Така допомога може коштувати від кількох тисяч до кількох десятків тисяч доларів – фактично як за київську квартиру.

Нещодавно СБУ затримала одного з чиновників комунального київського підприємства, який продавав місця на цвинтарях. За ділянку на Лісовому кладовищі столиці на околиці міста він отримував хабар до $5 тис.

Та в світі вже є й новіші, інноваційні методи поховань. В Європі і США пропонують розкладати тіла померлих шляхом хімічної реакції, а залишки додавати до добрив та давати можливість родичам вирощувати дерево.

Так замість кладовищ можна створювати ліси з іменними деревами. Або відправити прах у космос. У нас же поки переважно могила та надгробок – це головні символи пам’яті про людину.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-09-13 21:58:09

Back to top button