Україна і світ

До останнього залишався загадкою: що пишуть провідні ЗМІ про принца Філіпа

Слова співчуття надсилають до Великої Британії з усього світу після того, як у п’ятницю, 9 квітня, Букінгемський палац сповістив про смерть принца Філіпа, герцога Единбурзького.

Прицн Филипп и Королева Елизавета II

Чоловік королеви Єлизавети II помер на 100 році життя у Віндзорському замку через погіршення стану здоров’я.

Офіційні сторінки Букінгемського палацу опублікували чорно-білий знімок герцога з його молодості та повідомили про втрату.

А офіційний сайт Букінгемського палацу погас. Під час його відвідин можна побачити портрет принца Філіпа на чорному тлі, його роки життя та невеличкий реквієм.

Через кілька миттєвостей після звістки про смерть герцога Единбурзького тисячі людей у соціальних мережах почали вшановувати його пам’ять. Принцу Філіпу у червні мало виповнитися 100 років.

Перші сторінки провідних світових видань, таких як The Times, The Guardian, Sky News, The NYT, BBC, The Irish Times, France 24, El Pais тощо – помістили на головні сторінки звістку про смерть чоловіка Єлизавети II.

Іспанське видання El Pais у новині про смерть розповідає, що герцог Единбурзький кілька разів хотів написати автобіографію, але жодна зі спроб не мала успіху.

— Чоловік Єлизавети II до останнього залишався загадкою та невідомою картою, що служила прихильникам та критикам монархії.

А ще додають, що Філіп колекціонував малюнки відомих британських карикатуристів. У нього було майже 200 оригінальних малюнків, які він розповсюдив по кімнатах Віндзорського замку.

Філіп Единбурзький був аристократом без громадянства, відмовившись від своєї історії та прізвища, щоб об’єднати Дім Віндзорів.

Принц Філіп, який народився на острові Корфу, колись називав себе “дискредитованим балканським принцом без особливих заслуг і відзнак”, відіграв ключову роль у розвитку сучасної монархії у Великої Британії, – пише The Guardian.

Інше британське видання The Independent розповідає, що принц Філіп інколи був запальним, а ще мав схильність говорити те, що думає. Автори матеріалу Адам Форест та Самюель Озборн пригадують його недоречний жарт шотландським студентам. Перед їхньою поїздкою до Китаю герцог сказав, що вони можуть стати вузькоокими.

А під час відвідин заводу у Глазго він вказав на блок запобіжників з незакріпленими дротами і сказав, що його встановив індіанець.

Деякі королівські спостерігачі вважають, що його схильність говорити те, що він думав, означала, що він надавав королеві вкрай необхідні поради.

— Все життя вона була оточена чоловіками, які казали “так, мадам”, а він був одним з чоловіків, який завжди говорив їй, як це було насправді, або принаймні як він це бачив.

Враховуючи роль принца Філіпа у підтримці королеви протягом понад 70 років шлюбу, його біограф Джайлс Брандрет написав: Співавтором успіху був герцог Единбурзький, – так резюмував свій матеріал автор видання France 24.

Кореспондент Пенні Джунор, яка пише про королівську родину, в інтерв’ю Evening Standard розповіла, що наслідки смерті Філіпа для королеви будуть великими.

— Королева, без сумніву, очікувала, що це станеться. Принц Філіп був епохою та важливою персоною у її житті. Вони були разом усе життя, – сказала Джунор.

Вона зазначила, що герцог був складною людиною, але королева знала підходи до свого чоловіка.

— Є історія про королеву на Королівській яхті Britannia. Вона відмовлялася виходити з каюти, поки у принца Філіпа не покращиться настрій.

Фото: Getty Images

Також королівський автор пригадала приємну історію за участю герцога, що трапилася у містечку Доркінг у Сурреї у період Великодніх свят. Королева з одного боку вулиці збирала квіти, які їй дарували.

— Була одна маленька дівчинка, у якої був один нарцис, на який королева не звернула уваги, це помітив принц Філіп. Він підійшов до цієї  дівчинки, підняв її через бар’єр і сказав: Іди і подаруй свою квітку королеві, і вона зробила це, і її день склався.

Джунор зазначає, що поряд із грубістю – принц Філіп однозначно міг бути хуліганом і довести дорослих чоловіків до сліз – у нього була досить мила, співчутлива сторона.

Реакція інших королівських родин Європи

Слова підтримки та співчуття Єлизаветі II та її родині висловили інші європейські королівські двори.

Король Бельгії Філіп надіслав королеві особисте повідомлення і сказав, що сподівається поговорити з нею особисто, коли це буде можливо.

Він додав, що він та королева Матильда завжди “зберігатимуть спогади про наші теплі зустрічі”.

Король Швеції Карл Густав сказав, що герцог був “великим другом нашої сім’ї протягом багатьох років, відносин, які ми дуже цінуємо”.

Королівська сім’я Нідерландів у заяві зазначила, що згадує принца Філіпа з великою повагою.

— Він присвятив своє довге життя службі британському народу і своїм численним обов’язкам. Його жвава особистість справила незабутнє враження.

У заяві короля Норвегії Гарольда йдеться, що його думки про Єлизавету II та решту членів її сім’ї.

У період з 1955 до 1957 років принц Філіп був президентом Футбольної Асоціації Англії. Twitter національної команди Англії, зазначив, що герцог відвідав низку матчів збірної, включаючи перемогу у фіналі ЧС-1966 над Німеччиною.

Смерть принца Філіпа

Про смерть принца Філіпа – чоловіка королеви Єлизавети II стало відомо 9 квітня. Останні роки стан його здоров’я погіршувався і він дедалі рідше з’являвся на публіці.

Герцог Единбурзький відмовився від виконання королівських обов’язків у 2017 році.

Похорон принца Філіпа не буде державним, він пройде у колі близьких людей без церемонії прощання. Герцога Единбурзького поховають у місті Вінздор.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-04-09 20:53:30

Back to top button