Львівський портал

До Львівської галереї мистецтв потрапила ікона XIX ст., вилучена на кордоні

Львівській галереї мистецтв передали цінну ікону другої половини ХІХ ст., яку галицькі митники вилучили на кордоні. Автор роботи невідомий, а вартість становить 20 тисяч євро. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Галицької митниці.

Ікону «Богородиця з дитям», що незаконно переміщували через кордон, львівські митники вилучили у жовтні 2016 року. Тоді її пересилали зі США в Україну. У декларації вказувалося, що пересилають канцелярські товари.

Згідно з оцінками експертів, ікона датується 1864 роком, робота невідомого художника. Її вартість 20 тисяч євро (без оцінки вартості окладу зі срібла та каміння).

Відтак, за рішенням експертно-фондової ради з питань безоплатного передавання вилучених або конфіскованих культурних цінностей, повернених відповідно до закону в дохід держави, ікону передали до Львівської
національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького для постійного її зберігання.

До слова, за словами керівника галицької митниці, ця ікона є найціннішою серед тих, які працівники митниці вилучили упродовж останніх років.

Наразі у галереї мають відреставрувати ікону, аби надалі зберігати її для відвідувачів.

Фото Галицької митниці

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-04-28 17:53:02

Back to top button