Суспільне мовлення

До Австрії евакуювали 6-річну Алісу, яка отримала опіки внаслідок авіакатастрофи у Броварах

До Австрії зі Львова транспортували Алісу Оксюту, яка отримала опіки у дитсадку внаслідок авіатрощі у Броварах. Дитина проходитиме лікування у Відні. Про те, як Алісу готували до евакуації, розповів дитячий анестезіолог Лікарні святого Миколая Андрій Фуртак.

Батько Аліси В’ячеслав Оксюта каже, вранці 18 січня він з сином залишився вдома. А дружина повела доньку в садочок, поблизу будинку. За 10 хвилин на територію дитсадка впав гвинтокрил.

“З нашого вікна було видно і чутно, як летить гвинтокрил у бік садочка. Потім він падає. Я зателефонував дружині. Через певний час вона взяла трубку і сказала, що все горить, все обпалене. В шоковому стані була. Сказала: “Ми живі”. Я швидко зібрав сина і ми вийшли в бік садочка. Їх (доньку і дружину, — ред.) забрала швидка допомога. Було розуміння того, що ти нічого не можеш зробити у цей момент, було безсилля. Це відбувається на твоїх очах, а ти нічого не можеш зробити!” — каже В’ячеслав Оксюта.

В’ячеслав Оксюта у львівській лікарні біля Аліси. Перше ТМО Львова

Алісу та її маму Надію транспортували у київський опіковий центр. Там їм надали першу допомогу. Після цього маму з донькою з важкими опіками доправили до Львова. Жінку госпіталізували в дорослу Лікарню святого Пантелеймона, дівчинку з татом — у дитячу Лікарню святого Миколая.

“Оксюта Аліса поступила до нас в ніч на 20 січня у важкому стані. В неї діагностували опіки тіла 20%, другого-третього ступеня. Це є обличчя, тулуб, сідниці. В першу чергу наше завдання було — знеболення, адже дитина перебувала у стані опікового шоку. А також антибіотикотерапія, адже є можливість приєднання інфекції. І стабілізація усіх показників”, — каже дитячий анестезіолог Лікарні святого Миколая Андрій Фуртак.

Алісу Оксюту транспортують до Австрії

Алісу Оксюту транспортують до Австрії. Перше ТМО Львова

У дитячій лікарні Алісу підготували до евакуації в Австрію. Дівчинка проходитиме лікування в опіковому центрі у Відні.

Загалом до Австрії зі Львова евакуювали трьох дорослих і трьох дітей, які отримали травми внаслідок авіакатастрофи у Броварах. Крім Аліси зі Львова за кордон транспортували 5-річну дівчинку з опіками дихальних шляхів та 7-річну дитину, яка отримала сильні опіки обличчя та голови.

Що відомо про авіакатастрофу у Броварах 18 січня

У Броварах Київської області впав гелікоптер, унаслідок катастрофи загинуло керівництво МВС — міністр Денис Монастирський, державний секретар міністерства Юрій Лубкович та перший заступник міністра Євгеній Єнін. За останніми даними загинули 14 людей, з них одна дитина. Отримали поранення 25, з них — 11 дітей. Кабмін створив робочу групу для розслідування авіакатастрофи.

В СБУ повідомили, що розглядають кілька версій трагедії. Речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що, аби встановити причини падіння гелікоптера знадобиться чимало часу. Спеціально створена робоча група визначить усі фактори, які могли спричинити авіакатастрофу.

У Броварах оголосили триденну жалобу за загиблими в авіакатастрофі. Станом на вечір 19 січня у лікарнях перебували 15 людей, зокрема, 6 дорослих та 4 дитини потрапили до опікового центру у Києві. Дві родини постраждалих виїхали на лікування за кордон.

У Броварах підтвердили загибель матері трьох дітей, яка привела їх у садочок у день трагедії. Жінку розшукували родичі.

21 січня у Києві попрощалися з загиблими унаслідок авіакатастрофи керівниками і працівниками МВС. У Броварах 21 січня прощалися з 5-річною дівчинкою і її мамою, які загинули під час пожежі в дитсадку після падіння гвинтокрила.

Читайте також

Постраждалі внаслідок авіатрощі у Броварах лікуються у клініках Австрії


Джерело: Суспільне мовлення України