Україна і світ

До 3,2% у 2022 році: МВФ погіршив прогноз зростання світової економіки

Міжнародний валютний фонд погіршив прогноз зростання світової економіки до 3,2% у 2022 році. Раніше очікувалося, що відбудеться зростання глобальної економіки у 3,6% за підсумком року.

За даними МВФ, зниження купівельної спроможності та посилення грошово-кредитної політики призвели до перегляду в бік зниження на 1,4 відсоткових пункти зростання економіки США.

Згідно з оновленою інформацією, внаслідок зростання цін на їжу та енергоносії, дисбаланс попиту та пропозиції глобальна інфляція може досягнути показника у 6,6%, у країнах з розвиненою економікою – на 9%, а для країн з економікою, що розвивається – близько 5%.

Фото: МВФ

Інфляція вплине на сповільнення зростання міжнародного виробництва до 2,9% за підсумком цього року, вважають у Міжнародному валютному фонді.

Фото: МВФ

На подальше уповільнення економічного зростання може вплинути декілька факторів: зупинення імпорту російського газу в Європейський Союз, прискорення темпів інфляції, посилення боргової кризи у різних державах та зменшення торгівлі через різні ризики.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-07-26 22:30:21

Back to top button