Україна і світ

До 15 років за ґратами засуджено агента рф: зливав дані про переміщення Сил оборони

Зібрано докази вини ще однієї ворожої поплічниці, яка проводила розвідувально-підривну діяльність проти України в умовах війни.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

«За вказівкою агресора у період з 25 лютого до 9 березня минулого року вона збирала розвіддані про дислокацію та переміщення Сил оборони на території регіону.

Також вона передавала загарбникам координати місць масового перебування людей, у тому числі пунктів видачі гуманітарної допомоги в обласному центрі», — йдеться у повідомленні.

Фігуранткою є посадовиця одного з державних підприємств Харкова, яку на початку широкомасштабного вторгнення завербували представники російської спецслужби.

Геолокації цивільних об’єктів потрібні були окупантам для проведення ракетно-артилерійських обстрілів по інфраструктурі.

Після ворожих повітряних атак зловмисниця виходила на місцевість для фіксації їхніх «результатів» та коригування повторних ударів.

Співробітники СБУ затримали зловмисницю у березні минулого року під час виконання нею розвідувального завдання.

За матеріалами Служби безпеки суд призначив зрадниці 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Вона контактувала з російською спецслужбою через «зв’язкових». Ними виявились двоє російських військових.

«Одного з них вже ліквідовано українськими оборонцями на східному фронті. Інший — мобілізований до окупаційних угруповань зс рф мешканець тимчасово окупованого Донецька», — зазначили у СБУ.

На підставі зібраних доказів суд визнав її винною у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-03-15 15:25:17