Львівський портал

Для ЗСУ розроблять систему космічної підтримки операцій

Міністерство оборони України створило управління космічної політики, яке має не просто навести лад у цій сфері, а й розробити цілу систему космічної підтримки військових операцій та заснувати окреме супутникове угруповання у складі ЗСУ. Про це повідомляє Львівський портал.

За даними Міноборони, новостворене управління космічної політики розроблятиме нормативно-правову базу, шукатиме найактуальніші космічні технології, а також стане базою для взаємодії з внутрішніми та зовнішніми стейкхолдерами у цій сфері: розробниками, науковцями, підприємцями, міжнародними партнерами.

У міністерстві вже мають дорожню карту розвитку космічної сфери на найближчі десять років і вона передбачає, що в перші два роки управління космічної політики проведе аудит космічної інфраструктури, аби визначить критичні потреби. Також слід сформувати стратегічні документи, які визначатимуть вектор розвитку галузі.

Наступний етап – розробка власних супутників, систем космічної ситуаційної обізнаності та їхня інтеграція в оборонні технології.

Фінальним кроком буде створення цілісного космічного сегмента оборони – супутникового угруповування, яке даватиме аналітику в режимі реального часу і стане частиною глобальних безпекових проєктів.

Армія inform дізналась більше про ці масштабні плани у війську. Представник управління інноваційної діяльності ЗСУ Сергій Гудзь розповів, що у співпраці з новоствореним управлінням космічної політики планують розробити цілу систему космічної підтримки військових операцій. Вона має охопити всі рівні управління – від стратегічного до оперативного і тактичного.

«Космос у Збройних Силах України є однією з ключових частин, і повинен забезпечити виконання всіх наших загальновійськових операцій. Впровадження інноваційних космічних технологій надасть нам можливість бачити ворога, мати безперебійний зв’язок на полі бою, мати зв’язок в будь-якій точці земної кулі для того, щоб проводити операції з дальнього ураження безпілотними літальними апаратами, щоб проводити аналіз стану орбітального угруповання противника, а також мати можливість протидіяти ворогу», – пояснив Сергій Гудзь.

За його словами, одним із ключових напрямків застосування космічних технологій у ЗСУ є геопросторова розвідка, засоби якої дозволяють забезпечувати замкнутий цикл розвідки, виявлення та вогневого ураження ворога. Саме тому в армії хочуть створити окрему структуру, яка б займалась геопросторовою розвідкою, як успішні приклади таких управлінці називають National Geospatial-Intelligence Agency у США, The National Centre for Geospatial Intelligence у Великій Британії.

Серед першочергових завдань Збройних Сил у космічній сфері Сергій Гудзь назвав також забезпечення послуг супутникового зв’язку, розвиток систем навігації безпілотних систем, запровадження системи раннього попередження про ракетний напад, захист орбітальної та наземної космічної інфраструктури тощо.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-04-03 10:21:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин