Львівський портал

Для медиків, які працюють з хворими на COVID, ввели нові доплати

Медичні працівники, які надають допомогу більшій кількості хворих на коронавірус, завдяки запровадженню відповідних коефіцієнтів матимуть більшу заробітну платню. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час години запитань до уряду у Верховній Раді, передає Укрінформ.

 

«На сьогодні укладені всі необхідні угоди з Національною службою охорони здоров’я України і медичними закладами. Уряд також встановив додаткові доплати у 25%, 75% і 125%. Якщо медичні працівники надають допомогу більшій кількості хворих і мають більше навантаження, в такому випадку будуть задіяні коригувальні коефіцієнти, що дозволяють отримувати більші заробітні плати», – розповів Шмигаль.

Прем’єр-міністр відзначив, що головне в медичній системі – це лікарі, забезпечення їх засобами захисту, гідними умовами оплати праці.

Реклама партнерів

 

«Для цього уряд встановив два одночасні рівні доплати для лікарів, які стоять на передовій боротьби з коронавірусом. Доплата в розмірі 300%, яка уже виплачується. У нас були весною питання до виплат, вони вирішені, в щоденному режимі відпрацьовані. На сьогодні доплати йдуть в автоматичному режимі через НСЗУ у відповідних пакетах на боротьбу з COVID для всіх лікарень і лікарів, які здійснюють відповідну роботу», – сказав Прем’єр-міністр.

Шмигаль зазначив, що з вересня цього року уряд збільшив оклади всіх без винятку медичних працівників – на 25%, 50% і 75%. Це додаткові кошти до заробітної плати медичного персоналу, розміри яких в абсолютних цифрах складають від однієї години – 3 тисячі грн. до 3,5 тисячі грн. в місяць.

Водночас він зауважив, що в умовах пандемії збільшилось навантаження на сімейних лікарів, які також частково або повністю задіяні в боротьбі з коронавірусом. І нагадав, що нещодавно уряд ухвалив рішення, яке дозволить сімейним лікарям отримувати більше коштів за кожну укладену декларацію. Капітаційна ставка за одну укладену декларацію буде збільшена з нинішніх 600 грн до 652 грн.

Як повідомляв Львівський портал, під час пандемії COVID-19 Львів почав виплачувати матеріальну допомогу медикам, працівники лабораторій, що проводять ПЛР-тестування, а також тим медпрацівникам, які заразились коронавірусом під час роботи.

Загалом Львів виплатив матеріальну допомогу уже 900 медичним працівникам: 674 медики, які працюють із хворими на COVID-19, отримали по 10 000 грн, а по 20 000 грн перерахували 226 медпрацівникам, які підхопили коронавірус на роботі.

У Львівській міськраді хочуть виплачувати хворим на коронавірус медикам не по 20 000 грн, а по 100 000 грн. Львівська обласна рада своєю чергою вирішила виплачувати по 100 000 грн родинам тих медиків, які померли від ускладнень коронавірусу.

Щодо підняття зарплат до 300% тим медикам, які борються з коронавірусом, то Львівщина витратить на це майже 194 мільйони гривень. При цьому 81% із цих коштів – гроші із державного бюджету.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2020-11-06 14:25:34

Back to top button