Дієтологиня радить дев’ять способів безболісно відмовитися від солодкого – раз і назавжди
Приборкати нездоланну тягу до солодкого в найкоротші терміни можна, дотримуючись дев’яти способів, які радить авторитетна американська дієтологиня.
Насправді для багатьох це справжня проблема. І вчені назвали причину – звикання до цукру.
Хоча він не викликає такої залежності, як, приміром, наркотики та інші речовини, багато хто відчуває настільки сильну тягу до цукру, що не може відмовитися від можливості скуштувати щось солодке, навіть якщо це шкодить здоров’ю.
Зараз дивляться
Дієтологиня з Коннектикуту Меліса Ріфкін вважає, що невелика кількість доданого цукру може бути частиною збалансованої дієти, яка згодом позбавить згубної звички.
Американська кардіологічна асоціація рекомендує жінкам споживати не більше 25 г солодкого продукту на день, приміром, у складі хліба, кабачкової ікри, томатної пасти. Чоловікам дозволяється 36 г.
Дієтологи вважають, що не завдасть шкоди навіть невеликий шматочок чорного шоколаду до ранкової кави.
Меліса Ріфкін з цим погоджується. Але, якщо ситуацію не вдається контролювати, пропонує спробувати дев’ять дієвих способів назавжди позбутися тяги до солодкого. А, отже, й знизити ризик діабету, ожиріння, серцево-судинних захворювань.
1. Їжте більше білка
Включення білка до кожного прийому їжі є ефективним способом відчути ситість. Коли ви ситі та задоволені, рідше хапатиметесь за солодощі та десерти.
– Білки, які я пропоную включати постійно у раціон – грецький йогурт, сир, яйця, – говорить Ріфкін.
Вона також не проти курки на грилі та приправленої квасолі.
2. Більше клітковини у раціоні
Фрукти та овочі є чудовим джерелом клітковини і ще одним ситним інгредієнтом, як і білок. Крім того, вони містять багато інших необхідних поживних речовин.
– Ще раджу цільнозернові продукти, бобові, горіхи та насіння, щоб отримати понад рекомендовані 25 г клітковини на день, – додає дієтологиня.
При цьому, зазначає Ріфкін, не забувайте пити більше води, щоб допомогти організму правильно переробити цю поживну речовину та уникнути закрепів.
3. Пийте багато води
Споживання достатньої кількості води протягом дня може бути самостійним простим способом зменшити тягу до цукру та, можливо, мінімізувати інші симптоми зневоднення, як-от млявість, запаморочення, проблеми з концентрацією.
– Щоб зрозуміти, чи достатньо ви п’єте води, зверніть увагу на колір сечі, – говорить дієтологиня.
Протягом перших кількох годин після пробудження вона повинна бути блідо-жовтого прозорого кольору.
4. Навчіться керувати стресом
Хронічний стрес може підвищити рівень кортизолу, гормону, який, зокрема, підвищує апетит і тягу до солодкого.
– Для зменшення стресу використовуйте фізичні вправи, медитації, дихальні техніки, – радить Ріфкін.
5. Включайте до раціону жири
Звісно, йдеться не про сало чи вершкове масло. Дієтологи рекомендують подрібнені горіхи. А в легкий суп на обід можна додати сир або авокадо.
6. Будьте активними
Однією з причин тяги до цукру є те, що цей інгредієнт сприяє виробленню більшої кількості дофаміну в мозку. Вивільнення цієї біологічно активної речовини допомагає відчути себе щасливішим і навіть заспокоює.
– Не всі знають, що, приміром, швидка прогулянка чи фізичні вправи теж можуть призвести до вивільнення ендорфінів, – переконує дієтологиня.
За її словами, підняття настрою завдяки фізичним вправам зменшить бажання з’їсти щось солоденьке.
7. Винесіть цукор з дому
Якщо вам важко контролювати порції солодощів, почніть з того, що зробіть їх менш доступними вдома. Це не означає, що цукор назавжди є забороненим інгредієнтом, але поки ви працюєте над тим, щоб зменшити свою тягу до нього, не тримайте спокусу під рукою. Нехай вдома буде більше ягід, зокрема й заморожених.
8. Не моріть себе голодом
Занадто довга відсутність їжі може призвести до сильного голоду, який вимагає смачненького. Насамперед, солодкого. Це відбувається через падіння рівня цукру в крові.
– Замість циклу голодування, їжте небагато, але декілька разів протягом дня – білки та клітковину, – радить дієтологиня.
9. Уникайте замінників цукру
– Багато хто помічає, що додавання цукрозамінників, приміром, у каву, призводить до того, що ще більше хочеться солодкого, – попереджає Ріфкін.
Дієтологиня радить привчити себе замість усіляких хімічних замінників цукру використовувати непідсолоджені фруктові пюре.
Джерело: Eat this, no that
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-10-24 15:16:15