Дипломатія мʼякої дії: Національний президентський оркестр презентував проєкт «Symphony Rock Resonance»
— Національний президентський оркестр — знаний у світі професійний колектив, який люблять та поважають в музичному середовищі. Як вас нині, в час великої війни, зустрічають за кордоном?
— Наша творча, професійна діяльність полягає у збереженні та розвитку національних культурних традицій, промоцію надбань світової музичної культури, розкритті культурної ідентифікації України на міжнародній арені. Ми є невід’ємною складовою презентаційної, іміджевої, культурно-дипломатичної символіки держави та Збройних Сил України.
Тож, під час виступів як в Україні, так і за кордоном, ми, перш за все, є носіями нашої культурної та інтелектуальної ідентичності, ми є культурними амбасадорами, які промовляють мовою мистецтва.
Будь-яка аудиторія дуже добре відчуває щирість, і, коли ви щирі у своїй творчості, на вас чекає теплий прийом. А ми у своїй творчості щирі.
— Реагуючи на широкомасштабне вторгнення росії в Україну, 2022 року ваш колектив зініціював мистецький проєкт «Бій за Україну», який мав великий успіх та потужне символічне значення. Як сьогодні підбирається репертуар?
— У нас необмежений жанрово-стилістичний спектр різної музики. Ми маємо потенціал до виконання діаметрально протилежних концертних програм.
Так, виконуючи сьогодні академічну музику, вже завтра, або навіть паралельно та одночасно, ми готуємо до виконання сучасні популярні композиції вже іншим складом. Звичайно, це велике фізичне і психологічне навантаження на артистів оркестру, але нашому колективу це під силу.
Підбір репертуару — це складний, інтелектуальний, творчий процес. Людям, не заглибленим у наш мистецький світ, важко зрозуміти всю складність створення концертної програми, все те, що пов’язане з виконанням, поєднанням, драматургічним розташуванням того чи іншого музичного твору в концерті.
Кумедно, коли декому здається, що ми просто беремо якусь музику, ставимо біля кожного твору номер послідовності — і все! Але насправді це і психологія, і історія, і емоція. Інколи, виконуючи музику, ми лише натякаємо, не говорячи прямо, а слухач вже сам відкриває для себе шлях, а інколи ми беремо слухача за руку і ведемо дорогою музики, показуючи цей шлях… Тому ми завжди проводимо аналіз того, що виконали, де і для якої аудиторії. І це насправді завжди дуже відповідально, своєрідний щоденний іспит, адже музика — це всесвіт, це потужний інструмент, який володіє неймовірною здатністю відродити, вилікувати, а інколи — навпаки.
Війна принесла в нашу країну і в кожну родину страждання і горе. Чи впливає це на репертуар? Беззаперечно. Але важливіше не те, чи вплинула війна на сам репертуар, важливо те, як ми усі сприймаємо, переосмислюємо, переоцінюємо, перепроживаємо звучання тих чи інших музичних творів.
— Військовослужбовці, які побували на «Symphony Rock Resonance», були в щирому захваті від побаченого і почутого. Як допомагаєте Збройним Силам України?
— Національний президентський оркестр функціонує у структурі Міністерства оборони України. Тож, у самій суті, наша діяльність відбувається в інтересах МОУ та ЗСУ. І, як відомо, у будь-якій сфері, а у сфері інтелектуальної роботи й поготів, баланс між прямою та побічною формою корисної дії певної діяльності та досягнення результатів є критично важливим. Це як завдання з зірочкою…
Наша творчість — це дипломатія мʼякої дії, яка ефективно використовується нашими партнерами. Саме враховуючи сучасні тенденції та досвід іноземних партнерів ми будуємо нашу філософію діяльності.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Насправді я бачу так багато людей, які звідусіль голосно і хто голосніше міряються тим, як хто допомагає ЗСУ, і хто більше, і хто краще… Ми працюємо. Найкраща допомога — долучатися до Сил оборони України, а все решта — то робота, домашнє завдання за замовчуванням, яке кожен має робити максимально професійно, якісно та ефективно, ну, і без зайвого піару.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2024-12-02 11:35:00