Україна і світ

Діагностика несправностей: як перевірити гірлянду


Новий рік та інші свята не обходяться без яскравої ілюмінації. Гірлянди створюють атмосферу чарівництва і затишку, але несправна конструкція може стати причиною серйозних проблем, аж до пожежі. Тому перед тим, як прикрасити свій будинок, важливо переконатися в її справності.

Life. Факти ICTV підкажуть, як перевірити гірлянду.

Способи, як перевірити гірлянду

Почніть перевірку з ретельного візуального огляду гірлянди. Зверніть увагу на такі моменти:

  • Перевірте, чи немає на проводах пошкоджень, перегинів, оголених місць. Пошкоджена ізоляція може призвести до короткого замикання.
  • Переконайтеся, що всі лампочки цілі та надійно закріплені в патронах. Тріщини або відсутні лампочки можуть спричинити перегрів і вихід з ладу інших елементів гірлянди.
  • Огляньте місця з’єднань проводів, адаптера і вилки на наявність пошкоджень. Ослаблені з’єднання можуть призвести до втрати контакту і перегріву.

Під час роботи гірлянди дроти й адаптер мають бути злегка теплими, але не гарячими. Якщо ви відчуваєте значне нагрівання, це може свідчити про несправність. Перегрів може призвести до плавлення ізоляції та виникнення пожежі.

Увімкніть гірлянду в розетку і переведіть мультиметр у режим продзвонювання. По черзі прикладайте щупи мультиметра до контактів кожної лампочки. Якщо лампочка справна, мультиметр подасть звуковий сигнал.

Якщо у вас є мультиметр із функцією вимірювання напруги, можна виміряти напругу на контактах кожної лампочки. Вона має відповідати зазначеному на гірлянді значенню.

Як знайти в гірлянді лампочку, що не працює

Щоб знайти у гірлянді елемент, що не працює, увімкніть її в розетку і візьміть індикаторну викрутку. По черзі торкайтеся металевою частиною викрутки контактів кожної лампочки. Якщо індикатор не загоряється, значить, ця лампочка перегоріла. Якщо у вас є мультиметр, можна використовувати його в режимі продзвонювання для більш точної діагностики.

Що робити, якщо не працює гірлянда

Якщо ваша гірлянда не працює, не поспішайте засмучуватися. Для початку переконайтеся, що розетка, у яку вона ввімкнена, справна і до неї подається електрика. Перевірте вилку на наявність пошкоджень і чи надійно вона сидить у розетці. Ретельно огляньте дроти на предмет перегинів, обривів або пошкодженої ізоляції.

Візуально огляньте кожну лампочку, можливо, якась із них перегоріла або погано закріплена в патроні. Спробуйте акуратно похитати кожну лампочку, іноді нестабільний контакт може бути причиною неполадки.

Огляньте місця з’єднань проводів, можливо, якесь з’єднання ослабло або окислилося. Якщо є окремий блок живлення, перевірте його на наявність пошкоджень і надійність підключення.

Якщо ви виявили несправну лампочку, замініть її на нову. Якщо проблема в з’єднанні, акуратно зачистьте дроти й надійно з’єднайте їх. У разі пошкодження блоку живлення, його доведеться замінити.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-23 18:39:00