Дев’ять збитих «Шахедів» і один вірний пес: історія командира, який стоїть на захисті неба

Командир кінологічного відділення Олександр — військовослужбовець Збройних Сил України з 2013 року, для нього служба — не просто форма чи посада, а усвідомлений вибір і відповідальність перед державою та людьми, яких він захищає.
Про це Олександр розповів на сторінці Генерального штабу ЗСУ.
На його бойовому рахунку — дев’ять знищених ворожих дронів-камікадзе типу Shahed. За кожною такою ціллю — врятовані життя, домівки, інфраструктура. Це результат холодної витримки, досвіду й секундних рішень, від яких залежить надто багато.
Перший збитий дрон Олександр пам’ятає до деталей. Ніч. Напруга. Характерний гул двигуна, який неможливо сплутати. «Шахед» ішов на удар.
Окреме місце в його серці займає чотирилапий побратим — пес на ім’я Колорадо. У відділенні його знають усі: розумний, відданий, завжди поруч. Колорадо не просто улюбленець — це частина команди, символ дому й спокою серед війни.
Під час перебування Олександра у складі мобільної вогневої групи на Північно-Слобожанському напрямку Колорадо залишався в підрозділі й дуже сумував. Побратими жартували, що пес чекає свого командира більше, ніж наказу на виконання бойового завдання. А повернення Олександра стало для Колорадо справжнім святом — без війни й відстані, лише радість і безмежна вірність.
«Саме такі моменти дають сили триматися. Коли знаєш, що на тебе чекають», — каже Олександр.
Своє побажання він адресує всім українцям: «Хочу, щоб кожен українець пам’ятав: наша сила — в єдності. Вірте в ЗСУ, підтримуйте одне одного і не втрачайте надії. Ми боремося не просто за територію — ми боремося за майбутнє наших дітей, за право жити у вільній країні. І ми обов’язково переможемо».
Як повідомляла АрміяInform, Пілот 24-ї механізованої бригади імені короля Данила з позивним «Шева», підписав контракт у день народження.




























