Україна і світ

Держдеп США вимагає від Росії звільнити затриманих кримських татар

Державний департамент США зажадав звільнити затриманих в окупованому Росією Криму п’ятьох кримських татар, включаючи Нарімана Джелялова, який є першим заступником голови Меджлісу кримських татар. 

У Держдепі закликали зупинити репресії проти кримських татар. 

– Ми закликаємо російську окупаційну владу негайно звільнити їх. Ця остання в довгій низці політично мотивованих рейдів, затримань і каральних заходів проти Меджлісу і його керівництва, які зазнали репресій за протидію спробі анексії Криму Росією, – зазначається в поширеній Держдепом заяві.

Також в Держдепі підкреслили, що США під час Кримської платформи підтвердили, що Крим – це Україна, і Сполучені Штати непохитні у своїй підтримці суверенітету і територіальної цілісності України.

Нагадаємо, Джелялова та інших незаконно затриманих кримських татар звинувачують у нібито скоєнні диверсії, за яку загрожує до 15 років в’язниці.

На думку глави Меджлісу, такі дії – лише чергова спроба Кремля дискредитувати орган, що представляє інтереси кримських татар. Сьогодні в окупованому Сімферополі заплановані так звані суди, які визначать запобіжний захід протиправно затриманим.

Глава держави Володимир Зеленський впевнений, що таким незаконним чином Росія реагує на початок роботи Кримської платформи.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-09-06 11:12:28

Back to top button