Україна і світ

Державний ліс і водойми біля “маєтків Злочевського” лишаються, як і за Януковича, недоступними

Державний ліс і водойми біля "маєтків Злочевського" лишаються, як і за Януковича, недоступними

Ділянки державного лісу в Хотянівці під Києвом, що межують із двома розкішними маєтками, які пов’язують з екс-міністром екології Миколою Злочевським, і берег річки біля них, залишаються непідступними.

Про це йдеться у спецпроекті “Пострепорт”, повідомляє програма “Схеми” (спільний проект Радіо Свобода і телеканалу UA: Перший).

Журналістам, які чотири роки тому першими показали маєтки Злочевського, не вдалося потрапити на їх територію і цього разу – через високий паркан, яким відгороджені будинки у стилі фортець і державний ліс навколо них, відведений для загального відпочинку. До сусіднього з маєтками лісу не можуть потрапити й інспектори державно-архітектурної будівельної інспекції, що мають перевіряти законність забудови.

Державний ліс і водойми біля "маєтків Злочевського" лишаються, як і за Януковича, недоступними

Паркан заввишки два метри завадив знімальній групі “Схем” прогулятися лісовими ділянками, виділеними для рекреації садовому товариству “Ключі”, на яких побудовані фортеці, пов’язані з колишнім міністром екології Миколою Злочевським. Так само журналісти не змогли потрапити на берег водойми, підпливши до нього катером – їх зустрів охоронець із собакою.

Державний ліс і водойми біля "маєтків Злочевського" лишаються, як і за Януковича, недоступними
Журналістів зустрів охоронець зі собаками

Державний ліс і водойми біля "маєтків Злочевського" лишаються, як і за Януковича, недоступними
Журналісти не змогли потрапити на берег водойми

У липні 2016 року Державне агентство лісових ресурсів України демонтувало частину паркану, який перегороджував прохід до води. Після знесення паркану Державна екологічна інспекція провела перевірку ділянки і дійшла висновку, що порушень не встановлено, а прибережна смуга витримана і шар ґрунту збережений.

Державний ліс і водойми біля "маєтків Злочевського" лишаються, як і за Януковича, недоступними
Залишки від демонтованого паркану

У 2015 році Державне агентство лісових ресурсів України зобов’язало садове товариство “Ключі” демонтувати паркан навколо земельних ділянок, де розташовані маєтки екс-міністра уряду Миколи Азарова – Миколи Злочевського. За день до кінцевого терміну виконання припису СТ “Ключі” поінформувало держорган про те, що вони демонтують паркан і “відновлять попередній стан земельної ділянки”. Проте цього не було зроблено.

Журналісти програми “Схеми” встановили, що сім гектарів наданого державного лісу обгородили спільним парканом, за яким розташовані приватні маєтки екс-міністра, а селяни не мають доступу до цих ділянок і до води через паркани з колючим дротом. Після виходу в 2014 році сюжету програми прокуратура спробувала через суд повернути державі ці лісові ділянки, а держінспектор двічі намагався перевірити законність будівництва в лісі, але не довів справу до кінця. Поліція не допомогла держінспектору і не знайшла порушень. У підсумку через чотири роки – зник тільки паркан на березі водойми.

Журналісти встановили, що у 2010 році розпорядженням голови Київської облдержадміністрації Анатолія Присяжнюка садівницькому товариству “Ключі” було надано чотири лісові ділянки загальною площею 14,5 гектара на косі між Київським водосховищем і обвідним каналом у користування на 49 років для створення зони відпочинку.

Сьогодні, з’ясували журналісти, ТОВ “Великі ключі”, що володіє маєтками і фортецями, як і раніше, пов’язане з колишнім міністром екології. Керівник компанії – Євген Марчевський, – незмінний з 2014 року, його контактна адреса збігається з адресою іншої фірми, що напряму належить Злочевському, а контактний телефон ТОВ “Великі ключі” збігається з номером людини, через якого, як з’ясували журналісти проекту Бігус.Інфо, торгують взуттям в елітному магазині ZLOCCI у центрі Києва, котрий також пов’язаний із родиною Злочевського.

“Лісники, наприклад, могли б розірвати угоду із користувачем лісу, якщо громадяни не можуть там вільно прогулюватися. Але лісництво не поспішає. Кажуть, немає заяви від громадян. А факт, що державний інспектор не може туди потрапити, не беруть до уваги”, – йдеться у “Пострепорті”.

Дивіться відео спецпроекту “Пострепорт” програми “Схеми”


Джерело Телеканал новини «24»
12.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:
Close