Львівський портал

Депутати ЛОР виділили майже 15 млн грн на реставрацію Собору Святого Юра

У четвер, 30 вересня, під час засідання сесії Львівської облради депутати внесли виділили з обласного бюджету 14,7 млн грн на реставрацію об’єктів комплексу Архикатедрального Собору Святого Юра у Львові, передає кореспондент Львівського порталу.

Під час сьогоднішньої сесії Львівської облради було внесено зміни у Програму соціально-економічного розвитку Львівщини. Серед іншого були виділені 14,7 млн грн на реставрацію об’єктів комплексу Архикатедрального Собору Святого Юра у Львові.

Зокрема, там планують впорядкувати територію подвір’я, відреставрувати дзвіницю, браму та гаражі. Крім цього мають завершити реставрацію Митрополичих палат, а також облаштувати об’їзд північного і західного корпусів капітули.

Зауважимо, Собор Святого Юра у Львові є пам’яткою архітектури національного значення XVIII ст. З 1998 року Собор разом із Ансамблем історичного центру Львова належить до Світової спадщини ЮНЕСКО.

Загалом собор є частиною комплексу: барокового собору з дзвіницею, рококової з класицистичними портиками митрополичої палати, будинків капітули, тераси з двораменними сходами, ажурної огорожі довкола соборового подвір’я з двома брамами в подвір’ї та мурів, що обводять капітульні будинки і митрополичі сади.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-09-30 16:18:58

Back to top button