Україна і світ

День матері в Україні 2021 – дата

У 2021 році День матері припадає на 9 травня.

Щороку це чарівне свято українці відзначають у другу неділю травня, починаючи з 1999 року.

День матері – найзворушливіше свято у світі. Адже саме образ матусі – це єдиний і неповторний образ жінки, яка завжди розуміє й пробачає, жаліє і самовіддано любить незважаючи ні на що.

Історія свята доволі сумна: у 1908 році американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ідеєю вшанування матерів у пам’ять про свою маму, яка померла. Анна писала листи до державних установ й законодавчих органів з пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів.

Тож вже у 1910-му американці вперше святкували День матері. А у 1914 році тодішній президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом всіх матерів. Згодом цей день стали відзначати в інших країнах світу.

Натомість в Україні День матері вперше відзначили у 1928 році з ініціативи Союзу Українок Канади. А вже у 1939-му свято заборонила радянська влада, і тільки у 90-х його знову почали відзначати після указу другого президента Леоніда Кучми.

Календар неофіційних свят 2021

Окрім офіційних свят, в Україні є безліч неофіційних дат, які важливі для представників різних професій або нагадують про якусь подію.

Серед них також є Всесвітній день посмішки, Всесвітній день сну, День студента та інші.

Щоб дізнатись повний перелік неофіційних свят у 2021 році, дивіться календар від Фактів ICTV.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-04-29 17:12:22

Back to top button