Львівський портал

ДБР ініціює націоналізацію активів Жеваго

Державне бюро розслідувань спільно з Міністерством юстиції України готує звернення до Вищого антикорупційного суду з позовом щодо націоналізації активів та корпоративних прав ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат». Це підприємство входить до групи Ferrexpo Костянтина Жеваго. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі ДБР.

Зокрема, пропонується націоналізація 541 об’єкта нерухомого майна, що перебувають у власності підприємства, а також 172 земельних ділянок, які знаходяться в достроковій оренді комбінату на 49 років. Крім того, під процедуру можуть потрапити 2,382 тис. залізничні вагони та 53,331 тис. погонний метр під’їзних колій.

Також пропонується суду розглянути передачу державі корпоративних прав у розмірі 49,5% статутного капіталу ПрАТ «Полтавський ГЗК».

У ДБР нагадали, що 20 вересня 2024 року правоохоронці направили до Київського районного суду Харкова обвинувальний акт щодо семи посадовців і службових осіб ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат». За даними слідства, менеджмент підприємства привласнив понад 370 млн гривень.

У межах досудового розслідування на це та інше майно та корпоративні права компанії було накладено арешт.

Ось як виглядатиме текст з гіперпосиланнями, де зазначено, куди вставляти посилання:

Нагадаємо, що Костянтин Жеваго, український олігарх, наразі є фігурантом кримінальних розслідувань, що стосуються корупції. Зокрема, у 2023 році йому повідомили про підозру через його можливу участь у передачі хабарів суддям Верховного Суду України, що мали ухвалити рішення на його користь у справі щодо акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (Ferrexpo).

У 2002 році Жеваго придбав 40,19% акцій гірничо-збагачувального комбінату у чотирьох компаній. А 18 років потому колишні акціонери звернулися до господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним та повернути собі акції ГЗК. Проте, суд відмовив у задоволенні вимог.

У 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів.

Аби не допустити втрату акцій, на початку березня 2023 року бізнесмен вступив у змову з адвокатом «бекофісу» у Верховному Суді. Протягом березня-квітня 2023 року бізнесмен передав адвокату 2,7 млн доларів (1,8 млн доларів – суддям Верховного Суду, решта – як «оплата» посередницьких послуг).

У 2023 році гелікоптер Жеваго, який був арештований у межах розслідування у березні 2023 року, передали для потреб ЗСУ.

Ба більше, 13 лютого 2025 року президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони про застосування санкцій проти олігархів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, Костянтина Жеваго, держзрадника Віктора Медведчука та п’ятого президента України Петра Порошенка.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Wikipedia

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-02-20 16:52:00