Львівський портал

COVID-19 у медиків на Львівщині: майже 300 хворих, одужали 63 людини

На Львівщині коронавірус підхопили 298 медиків, 148 із них – медпрацівники закладів охорони здоров’я Львова. Одужали вже 63 людини. Про це сьогодні, 28 травня, під час позачергової сесії Львівської міськради повідомила очільниця міського штабу боротьби з COVID-19 Галина Слічна, передає кореспондент Львівського порталу.

 

Коронавірусом на Львівщині заразилися 298 медиків, 148 із них – у Львові. Побороти недугу встигли вже 63 працівники, 40 – зі Львова.

Найбільше хворих на COVID-19 є серед працівників лікарні швидкої медичної допомоги, що на вул. Миколайчука – 91 особа. При цьому 11 із них виздоровіли.

Також коронавірус підхопили 6 працівників 8-ої лікарні Львова та 8 працівників 1-ої міської лікарні.

Більшість інфікованих медиків лікуються вдома, допомогу у лікарні отримують 30 осіб.

Зазначимо, наразі відомо про смерті трьох медиків на Львівщині від ускладнень коронавірусу. Станом на 19 травня коронавірусну інфекцію виявили у 206 медпрацівників області.

У Львові досі найбільше хворіють працівники лікарні швидкої медичної допомоги. Тут із 25 травня почали робити тести на виявлення антитіл до COVID-19. Перші результати аналізів показали, що троє медиків перехворіли на коронавірус, навіть не знаючи цього.

Всі медики, що підхоплять COVID-19, отримають від мерії Львова фінансову допомогу розміром 20 000 грн. Перші такі виплати отримали 27 лікарів.

Як писав Львівський портал, під час боротьби з коронавірусом Львів почав виплачувати премії медпрацівникам. По 10 000 грн отримують працівники обласного лабораторного центру та лаборанти медуніверситету, які роблять ПЛР-тести, а також лікарі обласної інфекційної лікарні.

Нещодавно Львів погодив виплату 10 000 грн премії 237 медпрацівникам. Із детальним переліком осіб можна ознайомитися за цим посиланням.

Медикам на Львівщині ЛОДА теж обіцяла додатково перерахувати одноразову надбавку розміром одного посадового окладу (від 3000 до 6000 грн). На ці виплати із бюджету області виділили 20 млн грн, однак гроші лікарям перераховували не тиждень, як це було обіцяно, а цілий місяць. Детальніше про це читайте тут.

Нагадаємо, що наприкінці квітня уряд погодив підняття зарплат до 300% тим медикам, які борються з коронавірусом. Однак далеко не всі лікарі, які в Україні працюють із хворими на коронавірус, отримали більшу платню. На початку травня міністр охорони здоров’я запевнив, що кошти вже перерахували у регіони, а причиною затримок є «маніпулювання з боку органів місцевої влади або головних лікарів».

На виплату підвищеної зарплати до 300% медикам Львівщина витратить майже 194 мільйони гривень. При цьому 81% із цих коштів – гроші із державного бюджету.

Перші надбавки за березень, 5,2 млн грн, медикам «швидких» та обласної інфекційної лікарні Львівська ОДА теж виплатила із запізненням.Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»

Back to top button
Facebook
Close