Україна і світ

Covid-19, імовірно, походить від змішування збудників людських захворювань: висновок ШІ

Дослідники під керівництвом Чженцзюна Чжана з Університету Вісконсіна використали штучний інтелект, щоб розшифрувати приховані генетичні підказки, щодо походження Covid-19.

Сап плюс лихоманка Сенеццу

Науковці, застосувавши ШІ, провели аналіз моделей метилювання ДНК у 865 859 зразках крові ранніх пацієнтів з Covid-19.

Результат ошелешив. ШІ вказав, що ймовірно, Covid-19 походить не від кажанів чи панголінів, а скоріше від неприродного поєднання збудників людських захворювань, зокрема, сапу і лихоманки Сеннецу.

Сап — інфекційне захворювання зоонозної природи з контактним механізмом передачі інфекції, яке проявляється гарячкою, утворенням виразок, численних абсцесів у різних тканинах і органах.

Лихоманка Сеннецу — бактеріальна інфекція, спричинена Neorickettsia sennetsu, яка передається через вживання сирої або недостатньо термічно обробленої риби, зараженої трематодами. Симптоми включають лихоманку, анорексію, лімфаденопатію, гепатоспленомегалію.

Бактерія є внутрішньоклітинним організмом, який інфікує і вбиває лейкоцити.

– Враховуючи рідкість цих захворювань, шанси виявити значущий зв’язок становлять один на 100 млн, що ще більше посилює достовірність отриманих результатів, – сказав Чжан.

Це ставить під сумнів загальноприйняте переконання про походження коронавірусу, який спричинив масштабну пандемію у світі.

Коронавірус прийшов не з дикої природи

Схоже, що попередні дослідження коронавірусу приділяли занадто багато уваги доказам походження Covid-19 з дикої природи.

Учені використали Max-Logistic Intelligence – максимальний логістичний інтелект, який був раніше продемонстрований у дослідженнях біомаркерів раку.

На відміну від традиційних алгоритмів штучного інтелекту, максимальний логістичний інтелект пропонує кращу інтерпретативність, послідовність і надійність, що робить його особливо корисним для встановлення причинно-наслідкових зв’язків.

Це спонукає до подальшого вивчення моделей метилювання ДНК Covid-19.

Джерело: SciTechDaily

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-13 11:48:00