Україна і світ

Ціни на нафту впали майже на 8% вперше з 2021 року

Фото: Depositphotos

Світові ціни на нафту різко впали в п’ятницю, 3 квітня, майже на 8%, наближаючись до найнижчого рівня з часів пандемії у 2021 році.

Про це пише Reuters.

Китай оголосив мита на товари зі США

Причиною є оголошення Китаєм про нові мита на американські товари, що стало найсерйознішою ескалацією глобальної торговельної війни й викликало занепокоєння інвесторів щодо можливої рецесії.

Зараз дивляться

Китай повідомив, що з 10 квітня запровадить додаткові мита у розмірі 34% на всі американські товари.

Країни по всьому світу готуються до заходів у відповідь після того, як адміністрація президента США Дональда Трампа підвищила тарифи до рекордного рівня за останні сто років, що спричинило обвал світових фінансових ринків.

Ціни на нафту впали

Ф’ючерси на нафту марки Brent подешевшали на $5,55, або на 7,9%, до $64,59 за барель станом на 10:39 ранку за східноамериканським часом (14:39 GMT).

Ф’ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) впали на $5,87, або на 8,8%, до $61,04 за барель.

Раніше Brent і WTI опускалися до $64,15 і $60,81 за барель відповідно – це найнижчі показники за останні чотири роки.

Обидва еталонні сорти нафти йдуть до найбільших тижневих втрат у процентному вираженні за понад два роки.

– Справжньою перевіркою стане те, чи з’являться дзеркальні мита, які можуть завдати удару по глобальному попиту на нафту (що зараз і враховується на ринку), чи це черговий димовий екран у переговорах з боку команди Трампа, – зазначив Денніс Кісслер, віцепрезидент з торгівлі в BOK Financial.

Він додав, що невизначеність, яка поки існує, буде чинити тиск на ціну на нафту ще кілька торгівельних днів.

Інвестиційний банк JP Morgan підвищив ймовірність настання глобальної рецесії до кінця року до 60% (з 40% раніше).

ОПЕК+ збільшив обсяги видобутку нафти

Додатковий тиск на нафтовий ринок спричинило рішення Організації країн-експортерів нафти та її союзників, відомих як ОПЕК+, пришвидшити збільшення обсягів видобутку. У травні група планує повернути на ринок 411 тис. барелів на добу замість раніше запланованих 135 тис.

Ще одним чинником, що послабив ціни, стало повідомлення Каспійського трубопровідного консорціуму (CPC): російський суд постановив не призупиняти роботу терміналів на Чорному морі, що може запобігти скороченню видобутку та експорту казахстанської нафти через CPC.

Імпорт нафти, газу та нафтопродуктів було звільнено від нових тарифів Трампа, однак політика США може підвищити інфляцію, уповільнити економічне зростання та посилити торгові суперечки, що також тисне на ринок нафти.

Аналітики Goldman Sachs знизили свої прогнози цін на нафту марки Brent і WTI на грудень 2025 року на $5 — до $66 і $62 відповідно.

HSBC також зменшив свій прогноз зростання світового попиту на нафту у 2025 році з 1 млн б/д до 0,9 млн б/д, посилаючись на дію мит і рішення ОПЕК+.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-04-04 19:16:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин