Україна і світ

Чому складно спілкуватися з тими, хто повернувся з фронту — психолог

1

Психологиня Галина Волошина розповіла про те, з якими ментальними настановами повертаються додому наші захисники і чому їхнім рідним, близьким і друзям буває складно зрозуміти ці зміни.

Як раніше вже не буде

– Коли військовий повертається додому, йому найскладніше повернути в цивільне життя свою свідомість, яка досі діє за правилами в зоні бою, де основна мета – вижити, – пояснює Галина Волошина.

Саме тому, за словами експертки, у більшості випадків можуть виникати непорозуміння з рідними та іншим оточенням, адже вони не можуть зрозуміти, чому людина реагує так, а не як раніше… А як раніше вже не буде.

Зараз дивляться

За словами психолога, перебуваючи на фронті, військові навчилися жити за новими правилами, які не підходять для звичайного мирного життя. І від них неможливо так швидко відмовитися, адже ці правила допомагали зберегти життя.

– Саме тому ми маємо всебічно допомагати нашим захисникам і захисницям у перенесенні їхнього досвіду та трансформуванні набутих навичок у цивільне, мирне життя, – каже експертка.

Основні правила виживання в бою

За словами психолога, для того, щоб зрозуміти військового, необхідно знати і розуміти основні правила виживання в бою.

Зупинись посеред хаосу. Щойно ситуація стає незрозумілою, ветеран завмирає. На якийсь час. Це потрібно, щоб зібрати інформацію і перебудуватися.

Знай територію. У бою солдат має швидко й абсолютно точно знати, де можна сховатися, і він думає про це щомиті. Він має знати шляхи наступу і відходу, всі сильні та слабкі сторони свого розташування.

Плануй наперед. Це правило відображає “орієнтованість на ціль”. Непідготовлений боєць створює загрозу безпеці.

Дій у разі загрози. У бою солдати постійно перебувають в очікуванні загрози. Вдома військові все ще чекатимуть на небезпеку набагато частіше, ніж на щось приємне.

Довіряй лише перевіреним. На полі бою військові можуть довіряти тільки перевіреним людям.

“Ні” почуттям. Бойові дії втягують людину в події, пов’язані зі страхом, втратою і горем. При цьому робота військового вимагає, щоб він діяв швидко, завжди перебував у готовності до бойової тривоги. Таким чином, єдині емоції, які дозволені, це гнів і дратівливість.

Залишайся непередбачуваним. Цей принцип залишається звичкою для багатьох військових протягом усього майбутнього життя. Наприклад, не ходити завжди за одним маршрутом тощо.

Психолог зазначає, що розуміння і прийняття цих правил – перший крок до правильної поведінки людей, які оточують військового. Підтримка близьких і суспільства їм необхідна.

Джерело: Психологічна підтримка

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-14 09:07:29

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин