Україна і світ

Чому не можна спати ногами до вікна

Різні забобони попереджають, що не можна лягати головою чи ногами до вікна або дверей. Чи є в цих народних прикметах сенс і здоровий глузд – читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Глибокий спокійний сон – відома складова міцного здоров’я і довголіття. Якість сну залежить не тільки від того, скільки годин ви проводите у ліжку, а й від положення вашого тіла відносно оточення під час сну.

Що чекає на тих, хто спить ногами чи головою до вікна або виходу

У багатьох народів, від Сходу до Заходу, є безліч прикмет, що забороняють спати головою чи ногами до вікна або вхідних дверей. Усі вони кажуть, що це призведе до страшних наслідків:

Зараз дивляться

  • безсоння;
  • нічні кошмари;
  • хвороби;
  • втрата життєвої енергії;
  • божевілля;
  • усілякі біди, нещастя і навіть смерть.

Чому народні прикмети забороняють спати головою чи ногами до вікна і дверей

Стародавні повір’я стверджують, що двірний та віконний отвори – це портали в потойбічний світ. Тому, коли людина беззахисна під час сну, її душу можуть затягнути в потойбіччя духи померлих, демони і різні чудовиська, що там мешкають.

Ще одна прикмета каже, що в ночі по вікнах заглядає нечиста сила і може вкрасти вашу душу, щастя і здоров’я, якщо дотягнеться до голови.

Інше повір’я пов’язане з тим, яким чином небіжчика виносили з дому – через вікно або двері. Тому і вважалося, що спати ногами до виходу – лягати на дорогу померлого, що віщувало близьку смерть.

Щоб померлі родичі не “бачили” дороги назад та не могли повернутись і забрати з собою тих, хто залишився у світі живих, традиції навіть вимагали закласти наглухо отвір, через який винесли небіжчика.

Даоська практика гармонійного простору фен-шуй, що визначає сприятливі потоки життєвої енергії ци, теж вважає сон головою чи ногами до віконного та дверного отворів шкідливим.

Згідно з правилами цього вчення, між вікном і дверима проходять потужні потоки різних енергій, що “вимивають” життєві сили з людського тіла і порушують ци. Через це вранці людина просинається виснажена, розбита і в поганому настрої.

Найнебезпечнішим вважається розташування ліжка на лінії вікно-двері, причому не важливо, будете ви спати ногами до дверей чи вікна.

Але в індуїстській філософії йоги вважається, що сон головою до вікна може бути навіть корисним, у разі, коли воно виходить на північ або північний схід. В такому положенні уві сні людина ніби підключається до потоків небесної енергії і відпочиває найкращим чином.

Практичне значення заборони спати головою чи ногами до вікна

Як у давнину, так і зараз, існують практичні пояснення, чому не можна спати головою чи ногами до вікна. Як правило, вночі на вулиці прохолодніше, ніж у кімнаті. А якщо в помешканні відкрито кілька вікон, то виникають протяги. 

Звісно, це може принести полегшення від літньої спеки, але люди з вразливим здоров’ям можуть застудитися. А взимку холод від вікна буде неприємним і шкідливим навіть абсолютно здоровим і загартованим.

До того ж відомо, що коли в людини замерзають ноги, їй набагато складніше заснути, а сон стає поверхневим і тривожним.

Як поліпшити та убезпечити свій сон

Найкращим вважається розташування ліжка у спальні впритул до стіни, коли вікно і двері розташовані по боках від нього. Але що робити, коли ліжко неможливо розташувати таким чином?

Факти ICTV зібрали для вас кілька корисних порад:

  • Орієнтуйтеся на свої відчуття. Енергія кожної людини унікальна, тому якщо вам комфортно спати і на ранок ви просинаєтесь сповнені сил, то не шукайте найкращого за хороше.
  • Лягайте спати в м’яких комфортних шкарпетках. Це убезпечить ваші ноги від замерзання, навіть якщо вночі ваша ковдра кудись втече, а сон буде спокійнішим і глибшим.
  • Обирайте ліжко з високим суцільним узголів’ям, бажано з натуральних матеріалів. Це додатково захистить вашу голову від протягів, а дерев’яна спинка також буде енергетичним щитом.
  • Подбайте про якісні вікна, щоб позбутися небажаних протягів, і зачиняйте двері в спальню. Пам’ятайте, що будь-які сторонні звуки, запахи та зайве світло погіршують якість сну.

Вірити в прикмети, чи ні – особиста справа кожної людини. Але, в будь-якому випадку, варто уважно ставитися до свого самопочуття і якості сну, щоб надовго зберегти здоров’я і душевний спокій.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-10-26 13:30:01