Україна і світ

Чому Місяць видно вдень: пояснення та цікаві факти


Ми звикли спостерігати за Місяцем на нічному небі, однак нерідко його можна побачити вдень.

Life. Факти ICTV підготували пояснення, чому можна бачити Місяць вдень, та розказують цікаві факти з астрології.

Чому Місяць іноді видно вдень

Місяць — це природний супутник Землі, який не світиться самостійно, а відбиває світло Сонця.

Під час обертання Землі навколо своєї осі та навколо Сонця ми бачимо Місяць у різних фазах. Саме фаза природного супутника Землі визначає, наскільки добре і коли його можна спостерігати.

Місяць видно вдень, тому що:

  • Яскравість Місяця достатня, щоб його було видно на фоні денного неба. Сонячне світло розсіюється атмосферою, роблячи небо блакитним, але Місяць досить яскравий, щоб залишатися видимим.
  • Місяць перебуває над горизонтом у денний час. Тобто залежно від орбіти він може бути видимий як уночі, так і вдень.
  • У певних фазах Місяць і Сонце перебувають на такій позиції, що ми можемо бачити їх одночасно.

Вдень найкраще Місяць видно через тиждень після молодика, а також через тиждень після повні. У першому випадку його видно у другій половині дня, а у другому випадку — вранці.

Чому Місяць видно вдень: пояснення з погляду астрономії

Місяць видно вдень через унікальне розташування Сонця, Землі та Місяця у певний час.

Коли природний супутник Землі перебуває на тій частині неба, яка ще освітлюється Сонцем, він стає помітним для людей. Це нормальне астрономічне явище, яке повторюється регулярно.

Місяць можна бачити вдень в середньому 25 днів на місяць, якщо дозволяє погода. Зазвичай на ньому видно затемнені плями, які утворюють рельєф.

Інші п’ять днів стосуються фаз молодика та повні. Коли скоро фаза молодика, він надто близько до Сонця, щоб його було видно. Коли скоро фаза повного Місяця, його видно лише вночі, тому що Місяць сходить на заході сонця й заходить на сході.

Пояснення, чому можна бачити Місяць вдень:

  • Фази Місяця та освітлення Сонцем. Наприклад, під час першої чверті або останньої чверті супутник Землі освітлений наполовину і розташований на небі близько полудня чи рано-вранці.
  • Орбіта Місяця нахилена під кутом до екліптики Землі, що дозволяє йому з’являтися на небі вдень у різні періоди.

Місяць можна побачити вдень за ясної погоди та на безхмарному небі. Найкраще його видно під час першої та останньої чверті, а також перед повнею.

Чому ми не завжди бачимо Місяць вдень

Це пов’язано як із самою атмосферою Землі, так і з орбітальним циклом нашого супутника.

На думку вчених, якби на Землі не було атмосфери, то під час спостереження з її поверхні Місяць можна було б спостерігати цілодобово. Але в нього є свої фази, тож коли він рухається між Землею та Сонцем, його освітлена сторона не завжди повернута до нас. І це робить Місяць практично невидимим з поверхні Землі.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Ми розказали, чому Місяць видно вдень. У підсумку можна сказати, що на його видимість впливає сезон, у якому відбувається спостереження, його фаза, а також погодні умови, наприклад, безхмарне небо та сонячна погода.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-15 17:50:00