Україна і світ

Чому ми порівнюємо себе з іншими та як цього позбутися — психологи

Експерти популярної онлайн-платформи Психологічна підтримка пояснили, чому ми так часто порівнюємо себе з іншими людьми, наскільки це нам заважає та як мінімізувати таке порівняння.

– Усі ми робимо це – порівнюємо себе з іншими. З друзями, колегами, знайомими, зірками із соцмереж… Порівнюємо зовнішність, успіхи, стосунки, матеріальні досягнення. І часто ці порівняння роблять нас нещасними, – зазначає експерт.

Причини для порівняння

Психологи пояснили, чому ж так важко стриматися від того, щоб не мірятися з іншими.

Зараз дивляться

Соціальне програмування. Із самого дитинства нас вчать бути кращими, прагнути успіху, перемагати. І де як не в порівнянні з іншими можна оцінити свій “прогрес”?

Необ’єктивність. Ми схильні порівнювати свої слабкі сторони з чужими сильними. Звичайно ж, на такому тлі ми будемо програвати.

Чужий успіх завжди блискучий. У соцмережах люди публікують лише найкращі моменти свого життя, створюючи ілюзію бездоганного життя. Ми ж бачимо лише цю картинку, забуваючи про те, що за нею ховаються проблеми і невдачі, як і у всіх.

Заздрість. Що більше ми порівнюємо себе з іншими, то більше шансів відчути заздрість. А заздрість – це руйнівна емоція, яка шкодить нашому самопочуттю і взаєминам з людьми.

Як позбутися порівнянь

Перестаньте фокусуватися на інших. Зосередьтеся на собі, на своїх цілях і бажаннях.

Відзначайте свої досягнення. Нехай це будуть навіть маленькі перемоги – важливо хвалити себе за них.

Порівнюйте себе тільки з собою в минулому. Так ви будете бачити реальний прогрес, а не зациклюватися на недосяжних ідеалах.

Пам’ятайте, що всі люди різні. У кожного своя унікальна життєва траєкторія. Немає сенсу йти чужим шляхом.

Будьте вдячні за те, що маєте. Замість того, щоб шкодувати про те, чого у вас немає, цінуйте те, що вже є у вашому житті.

– Порівнювати себе з іншими – можна. Їхній успіх може стати для вас мотивацією, щоб почати діяти. Життя – це подорож, а не пункт призначення. Тож беріть ініціативу, вчіться, розвивайтеся, рухайтеся, – радять експерти.

Психологи закликають завжди пам’ятати, що ви – унікальна та неповторна особистість, яка з кожним кроком стає кращою версією себе.

Джерело: Психологічна підтримка

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-23 09:16:26

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин