Чого очікувати львів’янам взимку з електропостачанням
«Львівобленерго» повністю підготовлене до осінньо-зимового періоду, проте споживачам варто бути готовими до критичних ситуацій із електропостачанням. Через регулярні обстріли енергосистеми рашистами громадянам радять подбати й про альтернативні джерела енергії, які можна використовувати до відновлення живлення. Про це повідомляє Львівський портал.
Планова підготовка львівських електромереж до зими
Підготовка до зими в обленерго – це щорічна планова робота, яка проводиться заздалегідь відповідно до затвердженого плану. Про те чи готові електромережі Львівщини до осінньо-зимового періоду під час війни та чи буде світло взимку про це детальніше розповів начальник львівських міських електричних мереж Олег Григлевич.
«Львівобленерго» має наказ по підприємству, де передбачено всі об’єкти енергетики, які мають бути відремонтовані цього року. Енергетики враховують найрізноманітніші аспекти – замовлення матеріалів, навчання оперативного персоналу, протиаварійні тренування.
Робота розпочинається ще на початку року, і до початку опалювального сезону у Львові завершать весь запланований обсяг робіт.
Об’єми значні. Підготовка до зими лише однієї лінії на 35-110 кВ потребує очищення від дерев приблизно 160 км електропередач.
Крім того, повітряні лінії електропередач є вразливими до погодних умов, ударів, блискавки, ожеледі та налипання снігу, тому передбачено низку заходів, зокрема, грозозахист і очищення. Проте, саме дерева, є найпоширенішою причиною пошкоджень ліній електропередач.
Навіть у місті Львові щороку очищають приблизно 150-160 км ліній електропередач напругою від 0,4 кВ до 6-10 кВ. Окрім того, виконуються ремонти технічних будівель, що є вкрай важливим. Одним із прикладів є будівля розподільчого пункту (РП), яких у Львові налічується близько 100.
Більшістю розподільчих пунктів у Львові тепер можна керувати дистанційно. Впроваджено телемеханіку, телеуправління, телесигналізацію, що є дуже актуальним зараз, бо це дає можливість чітко знеструмлювати чи заживлювати абонентів згідно з графіком, чи розпоряджень «Укренерго».
Диспетчери дистанційно можуть керувати вимикачами, контролювати їхнє навантаження та стан, а також віддалено управляти ними. До кінця 2024 року планується впровадити телемеханіку на всіх розподільчих пунктах, які належать обленерго у Львові.
Важливим аспектом роботи також є ремонт будівельних частин, зокрема будівель трансформаторних підстанцій і дахів. Це сприяє збереженню обладнання та уникненню відключень споживачів.
Чи вдалося відновити пошкоджені рашистами елементи енергосистеми на Львівщині?
За словами Олега Григлевича, це питання більше стосується «Укренерго» та магістральних мереж.
Проте він запевнив, що у «Львівобленерго» небагато об’єктів постраждали від обстрілів, але ті, що зазнали пошкоджень, будуть відремонтовані до зими.
Також він пояснив, що розподільчі пункти (РП) – важливі вузли електропостачання, через який живляться трансформаторні підстанції в кожному кварталі Львова. Але нова автоматика дозволяє оперативно реагувати на аварійні ситуації та дистанційно підключати споживачів, в обхід пошкоджених ділянок, допоки на місце не прибуде ремонтна бригада.
Чи буде взимку світло?
Попри ризики, особливо під час війни, обленерго повністю підготовлене до осінньо-зимового періоду та «готове реагувати на будь-які виклики, пов’язані з обстрілами». Все ж таки споживачам варто бути готовими до критичних ситуацій, подбати про альтернативні джерела енергії, які можна використовувати до відновлення живлення.
Чому споживачів знеструмлюють планово?
Для надійної роботи енергосистеми розроблено план реконструкції. Він є довгостроковим планом робіт і охоплює модернізацію розподільчих пунктів і трансформаторних підстанцій. Саме через планові роботи й знеструмлення невдовзі всі розподільчі пункти будуть обладнані телемеханікою, що забезпечить дистанційний моніторинг і та керування об’єктів енергосистеми.
Капітальний ремонт обладнання не завжди означає його повну заміну. Енергетики намагаються максимально відновити обладнання до заводського стану, дотримуючись регламентних робіт. І чим більше планових відключень для ремонтів, тим менше аварійних відключень трапляється.
«Планові роботи – це знеструмлення з попередженнями, підготовленими матеріалами, для якісного ремонту обладнання. Для надійності енергосистеми ведеться планування ремонтів. Тому прошу споживачів із розумінням відноситися до планових відключень, вони потрібні для проведення ремонтів», – зазначив Григлевич.
Під час графіків вимкнень рівень аварійності зростає, тому що пікові навантаження негативно впливають на мережі. Графіки вимкнень – це складний період для енергетиків, оскільки під час відновлення електропостачання споживачі використовують електроенергію на максимум.
Скільки енергооб’єктів у Львові виводять в ремонт?
У Львові є близько 100 розподільних пунктів і кілька тисяч трансформаторних підстанцій, які обслуговують та готують до осінньо-зимового періоду, щоб забезпечити стабільне електропостачання для кожного споживача. Їх виводять у ремонт почергово.
На підготовку до осінньо-зимового періоду витрачається десятки мільйонів гривень.
Коли споживання електроенергії є найбільшим?
Існує два періоди зростання споживання електроенергії – у спеку та в холод. Влітку, у спекотну погоду, споживачі створюють суттєве навантаження на мережу кондиціонерами.
«Останні два роки були нетипово спекотними порівняно з попередніми періодами, тому ріст літнього навантаження був шалений. Саме тому влітку потрібно було впроваджувати графіки вимкнень, через навантаження на мережу», – наголосив Григлевич.
Осінньо-зимовий період є складним через несприятливі погодні умови та збільшене споживання електроенергії для опалення.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Фото: «Львівобленерго», скриншот із відео, Львівська обласна прокуратура, «Львівелектротранс»
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-09-12 16:54:52