Україна і світ

Члени НАТО готують операцію, щоб очистити Чорне море від мін

1

Фото: Факти ICTV

Члени НАТО Туреччина, Румунія та Болгарія мають наміри укласти угоду, щоб створити спільні сили для подальшого знешкодження мін у Чорному морі. Воно забруднене вибухонебезпечними предметами через повномасштабну війну РФ проти України.

За даними видання Bloomberg, заступники міністрів оборони цих країн планують провести зустріч в Анкарі 22 листопада. Серед головних тем – узгодження подробиць щодо розмінування Чорного моря.

Зараз дивляться

Поки невідомо, чи збираються представники Туреччини, Румунії та Болгарії підписувати остаточну угоду після дводенної зустрічі.

Якщо угоду ухвалять, тоді сили, які проводитимуть розмінування, не вважатимуться частиною операції НАТО. Однак це буде перша велика спільна операція трьох країн у Чорному морі після того, як РФ вторглася в Україну в лютому 2022 року.

Мінна загроза у Чорному морі

У Чорному морі вже неодноразово були пошкоджені цивільні судна, які експортують різні товари з України. Вони натрапляли на морські міни, залишені російськими окупантами після нападу на Україну.

Один з таких випадків стався 17 листопада з судном Georgia S, яке перевозило пшеницю на борту. Воно натрапило на морську міну поблизу українського морського порту та зазнало пошкоджень.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!
Джерело: Bloomberg

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-20 18:44:58

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин