Україна і світ

Чим відрізняється «модернізований» Shahed-136 від старого «мопеда»

Представники Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки Генерального штабу ЗСУ вже неодноразово демонстрували світовій спільноті недолугі спроби російського ВПК «модифікувати» баражуючий боєприпас Shahed-136.

Цього разу кореспонденти АрміяInform змогли ознайомитися з характеристики «нового» Shahed-136, який росіяни почали використовувати проти українців.

— Власне, вони всі ідентичні тим, які мав даний дрон-камікадзе в попередніх комплектаціях. За винятком двигуна. Щоправда, йдеться лише про зміну країни-виробника — можливості MicroPilot UAV Flight Control Systems MD550 такі ж самі, як і в попереднього Mado MD550, — зазначає представник Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки Генерального штабу ЗСУ капітан Андрій Рудик.

За словами офіцера, серед так званих новинок, які дещо відрізняють «старий мопед» від нинішнього — це спосіб виготовлення корпусу. До літа 2023 року військовослужбовці Центру виявляли Shahed-136, який мав цільнолитий корпус. Тоді як «модифікація» має композитний фюзеляж. Також зазнало змін маркування — візуально спостерігається інший шрифт та серія. Цілком імовірно, що це може мати не скільки виробничий, скільки політичний момент, оскільки в обох випадках росіяни наносять маркування самостійно.

Окрім корпусу, змін зазнав його наповнювач. Якщо раніше використовувалися друковані «соти», то тепер — цілком щільний матеріал, схожий на монтажну піну.

— Дослідження нашого Центру показали, що функціонально обидва типи наповнювача не відрізняються. Припускаємо, така заміна зумовлена прагненням зменшити витрати на виготовлення, так би мовити, зовнішньої оболонки баражуючого боєприпасу, — зазначає капітан Андрій Рудик.

росіяни також вдалися до використання нового сервоприводу і, як вже згадувалося, двигуна. Така заміна не призвела до модернізації чи деградації тактико-технічних характеристик Shahed-136. 

— На перший погляд, ця трансформація має косметичний вияв. Однак, вона може свідчити про прагнення росіян налагодити серійне виробництво даного БПЛА, — підсумував офіцер.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото Руслана Тарасова

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-09-28 12:50:57