Чим поливати орхідею, щоб цвіла – поради експерта
У середньому звичайна орхідея цвіте не менше двох-трьох разів на рік, а її квіточки тримаються і можуть радувати око від двох місяців до пів року. Але що робити, якщо цього не відбувається? Чим поливати орхідею, щоб нарешті зацвіла – читайте у матеріалі Фактів ICTV.
Чим саме треба поливати орхідею, щоб вона цвіла, яка повинна бути вода, яке добриво – ми розпитали у нашого постійного експерта з рослин Ліліани Лавринець.
Чим поливати орхідею, щоб цвіла
Знавець з рослин зазначає, що передусім орхідею варто поливати відстояною водою або фільтрованою чи дощовою. Домашня квітка не любить воду з високою щільністю мінералів, особливо з великим вмістом кальцію та мінералів. Тому водою з крана орхідеї краще не поливати.
Щоб уникнути загнивання коренів, полив варто проводити, коли ґрунт просохне. Це зазвичай раз на 10-12 днів під час періоду спокою рослини.
Крім того, Лавринець розвінчує поширений міф, що орхідею потрібно замочувати у воді під час поливу.
– Не потрібно її замочувати, як ми це любимо робити, – каже вона та дає інструкцію, як поливати орхідею, щоб цвіла.
Отже, правильно поливати орхідею так:
Перший крок. Набираємо відстояну воду у ємність.
Другий крок. Наливаємо воду на кору, в якій посаджена орхідея. Під час цієї процедури вода витече в кашпо.
Третій крок. Почекайте одну-дві хвилини. Після цього ви побачите коріння яскраво зеленого кольору, що означатиме, що процес насичення орхідеї водою почався.
Четвертий крок. Потрібно залити воду, буквально 20 грам, і залишити її на дні.
Знавець з рослин зазначає, що таким чином вода не торкатиметься коріння, тож воно не буде загнивати. Але при цьому рідина на дні посудини підтримає клімат у горщику.
– Випаровуючись, вода потрапляє на стінки горщика з орхідеєю і підтримує вологу, – пояснює Лавринець.
Також під час поливу, щоб посприяти цвітінню орхідеї, можна додати добриво. Для підгодівлі рослини варто використовувати суміші на основі фосфору і калію, адже ці мікроелементи стимулюють появу квіткових бруньок. Також застосування таких добрив гарантує утворення у орхідеї здорових і міцних квіточок. А от добрива на основі азоту краще не брати, оскільки він, навпаки, гальмує розвиток квітконосів.
Але можна використовувати для поливу і звичайну воду з акваріуму. Вона багато мікроелементами, що дасть орхідеї потрібне живлення.
Ще однією важливою для цвітіння умовою є вологість повітря. Тож поставте біля орхідеї тарілку з водою або обприскуйте рослину. Найкраща вологість для орхідей – від 60% і вище.
– Я, наприклад, не додаю добриво у воду під час поливу, а змішую його з водою в такій пропорції, як прописано в інструкції, набираю суміш у пульверизатор і з нього після поливу обприскую коріння та листя. Але не квіти. Пам’ятайте! Квіти орхідеї не можна обприскувати, – розповідає знавець рослин.
Але не лише полив впливає на цвітіння орхідеї, а й освітлення. Так, без повного світлового дня (10-12 годин на добу) ці рослини не будуть радувати квіточками.
Проте буває й так, що не цвітіння потрібно чекати, а допомогти красуні вижити. Раніше Факти ICTV писали, як врятувати орхідею вдома, якщо в неї гниє коріння і відпадає листя.
Але повернімося до цвітіння орхідеї і важливих аспектів у догляді, які на нього впливають. Отже, важливо не рухати горщик, адже для орхідеї переїзд – то справжній стрес. Орхідея реагує на положення по відношенню до світла. Тому, якщо є необхідність переставити горщик з рослиною, потрібно розміщувати його тією ж стороною до джерела освітлення, якою він і стояв раніше.
До речі, щоб рослина цвіла та росла здоровою, важливо дотримуватися правил догляду за орхідеєю.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-07-01 11:15:35