Україна і світ

Чим небезпечний дефіцит вітаміну D, як він позначається на психічному здоров’ї – дослідження

Команда вчених з Університету короля Сауда в Саудівській Аравії під час дослідження виявила зв’язок між психічними розладами і дефіцитом вітаміну D.

Відомо, що дефіцит вітаміну D зумовлений такими ключовими факторами, як нестача сонячного світла, неправильне харчування або безпосередні проблеми з поглинанням вітаміну організмом.

Під час наукової роботи вчені проаналізували дані понад 1 000 пацієнтів із різними психічними розладами, такими як депресія, шизофренія та біполярний розлад.

Зараз дивляться

У всіх учасників виміряли рівень вітаміну D і порівняли його з аналогічним показником у групі контролю, що складається зі здорових людей.

Результати дослідження показали, що пацієнти з психічними розладами мали значно нижчий рівень вітаміну D порівняно з групою контролю.

Ба більше, рівень вітаміну D був обернено пропорційний тяжкості симптомів психічних розладів: що нижчий рівень вітаміну, то вищою була тяжкість симптомів.

На підставі цих результатів учені припустили, що дефіцит вітаміну D може бути одним із чинників, що сприяють розвитку та посиленню психічних розладів.

За словами дослідників, вітамін D відіграє важливу роль у регуляції настрою і функцій мозку, тому його дефіцит може призводити до дисбалансу хімічних речовин у мозку, спричиняючи симптоми психічних розладів.

Подальші дослідження необхідні для підтвердження цих результатів і визначення точного механізму, як саме дефіцит вітаміну D впливає на психічне здоров’я. Однак уже зараз отримані результати можуть мати практичне значення для пацієнтів із психічними розладами.

Джерело: Sciprofiles

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-09-19 11:04:28

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин