Львівський портал

Чим дивуватиме Львівський органний зал у жовтні: перелік подій

У жовтні Львівський органний зал підготував близько тридцяти яскравих подій. Серед них – нові прем’єри, оркестрові програми, виступи солістів Національного будинку органної та камерної музики та багато іншого. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської міськради.

Знаковими подіями стануть два концерти в рамках проєкту «Заборонена музика». Найближчої неділі, 3 жовтня, о 19:00, у виконанні Ukrainian Festival Orchestra під батутою Івана Остаповича звучатиме «Нелегальна музика». У програмі твори Кудрика, Задерацького, Ульмана, Айслера та Шенберга. Солістом стане відомий львівський піаніст Мирослав Драган.

Музика, яка звучатиме на концерті, була написана в еміграції чи у безвиході в’язниць і таборів. Як приклад, німецький композитор Віктор Ульман, через своє єврейське походження, був депортований до чехословацького концтабору Терезієнштадт, згодом страчений, а український композитор Всеволод Задерацький зазнав численних арештів та репресій, велику кількість його творів було знищено. Проте невгамовна енергія творчого світіння дозволила цим композиторам боротись та залишитись в історії видатними особистостями.

Третій концерт проєкту, «Шкідлива музика», відбудеться 19 жовтня о 19:00. Тут представлена музика, яка була визнана недоречною через свою унікальність і походження або особистість її авторів. У програмі твори Лятошинського, Веберна, Тоха, Шрекера. Виконує Ukrainian Festival Orchestra під керівництвом Даніеля Ганссона та Івана Остаповича. Вхід на концерти циклу «Заборонена музика» безкоштовний, зареєструватись на події можна за посиланням.

Вже традиційно гостей міста запрошують послухати органну музику у виконанні солістів:

  • Надії Величко: «Романтична органна музика» – 1 та 2 жовтня о 19:00, «Вівальді. Пори року» – 6 жовтня о 19:00, «Вагнер. Сутінки богів» – 14 жовтня о 19:00;
  • Світлани Позднишевої: «Французька органна музика» – 10, 16 жовтня о 19:00 та 31 жовтня о 14:00, «Код Баха» – 27 жовтня о 19:00;
  • Олени Мацелюх: «Музика бароко» – 3 жовтня о 14:00, «Музика Баха» – 5 та 24 жовтня о 19:00, «Мінімалізм і повторювані структури. Філіп Гласс» – 12 жовтня о 19:00, «Пори року Вівальді» – 22 жовтня о 19:00, «Музика Вівальді» – 23 жовтня о 14:00, «Романтична органна музика» – 26 жовтня о 19:00.

Одразу дві захопливі прем’єри чекають на слухачів у жовтні. Саундтреки із найпопулярніших кінострічок у неперевершеному звучанні органа (Надія Величко) та скрипки (Адріан Боднар) прозвучать 21 жовтня о 19:00. А для поціновувачів поліфонічної музики стане справжнім відкриттям нова програма «Симфонічні фуги» у виконанні Надії Величко, 31 жовтня о 19:00.

Найвідоміші, найяскравіші, наймістичніші твори Ференца Ліста маєте нагоду почути 23 жовтня о 19:00. Це другий концерт із серії чотирьох подій, присвячених 210-річчю з Дня народження композитора. Особливістю вечора стане виконання п’єси з циклу «Колосся, зібране після жнив у Воронинцях», яка написана Лістом під час перебування в Україні. За роялем – соліст органного залу Андрій Макаревич.

Філософські роздуми про життя і смерть під звуки органа. Молодий органіст, учасник Львівської органної резиденції Марк-Єфрем Новакович, разом із сопрано Ілоною Борщ запрошують на містичну подорож, сповнену думок і переживань на концерті «Музика Світла», 24 жовтня о 19:00. У програмі твори Баха, Букстехуде, Пахельбеля та інших.

Натисніть на зображення для його збільшення

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-10-01 20:11:29

Back to top button