Чи здатна росія завдавати прицільних точкових ударів по Україні
Під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ речник Командування Повітряних Сил Збройних Сил України полковник Юрій Ігнат відповів у тому числі й на запитання представників західних ЗМІ щодо спроможності росії наносити точкові удари по об’єктах критичної інфраструктури України.
— Так, росія витратила вже величезну кількість своїх ракет, наносячи удари по об’єктах критичної інфраструктури України, і навіть, як свідчать дані розвідки, вже порушила свій так званий недоторканий запас — так, відповідно до цих даних, ракет «Іскандер» у ворога залишилося тільки 120 одиниць, — зауважив речник. — Це одна з причин того, чому росіяни надали перевагу більш дешевим безпілотним літальним апаратам іранського виробництва, які застосовують для нанесення ударів останнім часом. Втім, потрібно розуміти, що і «шахеди», як і «іскандери», і «калібри», і крилаті ракети авіаційного базування, що застосовує ворог — усе це високоточна зброя, здатна наносити точкові удари. Так, ракет у ворога поменшало, але загроза їх застосування зберігається.
Також начальник служби зв’язків з громадськістю Повітряних Сил зазначив, що і ракети типу «Калібр», і авіаційні крилаті ракети типу Х-101 росія продовжує виготовляти попри санкції та інші негаразди. Так, це займає певний час, і саме це є причиною того, чому останнім часом росіяни наносять масовані ракетні удари по Україні з певною періодичністю.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
— Ворог зрозумів, що поодинокими ракетними ударами він не досягає своїх цілей, тож вдається до масованих ракетних ударів, а для їх здійснення потрібен певний запас ракет, а відтак — час на їх виготовлення та транспортування, — пояснив офіцер. — Головна ціль противника сьогодні — наша енергетична інфраструктура, і він застосовує для цього весь спектр озброєння. Не маючи змоги перемогти на передовій, росія вдається до повітряного тероризму, і ці ракетні удари, як і застосування дронів-камікадзе проти об’єктів української критичної інфраструктури, продовжуватимуться й надалі. Тож ми потребуємо ще більше озброєння та боєприпасів, аби зупинити цей повітряний тероризм.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2022-11-07 15:11:58