Україна і світ

чи законно це та чи потрібно йти до ТЦК

1

В Україні триває загальна мобілізації. Бувають випадки, коли представники ТЦК залишають повістку у дверях військовозобов’язаним особам. Юрист та адвокат Ростислав Кравець пояснив, як мають вручати повістки та хто має на це право.

Повістка в дверях: чи законно це та чи потрібно йти до ТЦК

Ростислав Кравець розказав, що повістка до військкомату має бути вручена особисто в руки людині, якій вона адресована, щоби вона поставила свій підпис про отримання. Якщо людина не підписала повістку, то дії військових із повісткою в дверях не мають юридичної сили.

Особа, яку вони викликають до військкомату, може не з’явитися, і ніяких правових наслідків для неї не буде. Представники ТЦК мали дочекатися людину й особисто вручити їй повістку. Прикріплення документа на двері (навіть якщо є фотодоказ) – це відхилення від загальних правил вручення повісток.

Зараз дивляться

Звертаємо увагу, що повістки вручаються для того, щоб людина прийшла до військкомату та уточнила свої дані, а не для того, щоб одразу відправити її на фронт.

Що робити якщо повістку залишили в дверях

Відповідно до закону України військовозабов’язана особа, яка отримала повістку, має з’явитися до військкомату та стати на облік. Окремого нормативно-правового акту, що регулює вручення повісток під час воєнного стану, немає, але діє постанова Кабміну, яка регулює підготовку та проведення призову на строкову службу та за контрактом.

За загальним правилом, повістки необхідно вручати особисто військовозобов’язаним, які мають залишати підпис про отримання повістки. Керівник ТЦК має завірити її печаткою та підписом.

Якщо людина прийшла додому й побачила повістку в дверях, то на неї можна взагалі не реагувати. Вона не має юридичної сили — зазначив юрист та адвокат Ростислав Кравець.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-16 14:12:13

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин