Україна і світ

Чи потрібен закон про обов’язкову Covid-вакцинацію – дослідження

Нове дослідження німецьких вчених викликає тривогу: обов’язкова вакцинація може зробити істотний негативний вплив на добровільну явку громадян до пунктів вакцинації проти Covid-19.

Протидія Covid-щепленням спостерігається сьогодні в усьому світі, що викликало необхідність введення політики обов’язкової вакцинації.

Так, в березні уряд Галісії в Іспанії ввів обов’язкову імунізацію для дорослих, а на порушників наклав значні штрафи. Італія зробила щеплення обов’язковими для медичних працівників. Системи Каліфорнійського університету і Каліфорнійського державного університету оголосили в кінці квітня, що вакцинація буде обов’язковою умовою при вступі до цих навчальних закладів.

Дане дослідження вчених з Інституту Санта-Фе в США грунтувалося на результатах більш раннього аналогічного проекту їх румунських колег. Ті прийшли до висновку, що примусові вакцинації знижують бажання людей прийти на щеплення, особливо серед тих, хто не довіряє державним установам.

– Дорогих помилок можна уникнути, якщо політики ретельно проаналізують витрати на примусове виконання, – переконаний один з авторів дослідження економіст Семюель Боулз.

Примус, на його думку, може не тільки посилити опір вакцинації, а й спровокувати соціальний конфлікт за рахунок подальшого відчуження громадян від уряду і наукової медичної еліти.

Проте, за його словами, примус “все ще може бути необхідний, якщо число бажаючих пройти вакцинацію недостатньо для боротьби з пандемією”.

Цікаво, що автори також спираються на дані про динаміку поширення нових продуктів і технологій, таких як телевізори і пральні машини, в минулому столітті. Вони вважають, що, якщо ті, хто вагається або противиться вакцинації, бачать, як вакцинуються інші, вони можуть змінити свою думку.

Вивчення чужих рішень про вакцинацію – конформізм в психології – означає, що навіть якщо початкові коливання щодо Covid-щеплень значні, по мірі того, як все більше людей будуть щеплені, цього може виявитися достатнім для досягнення мети колективного імунітету без примусу і зобов’язань.

Читайте також, як часто українці п’ють алкоголь.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-06-08 10:27:52

Back to top button