Україна і світ

Чергова вигадка пропагандистів: Україна випустили «нацистські марки»

марія захарова і фейкові марки. Колаж АрміяInform

Пропагандисти брешуть, що у дні памʼяті жертв Голокосту в Україні випустили марки «на честь дивізії СС „Галичина“».

Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Зазначається, що речниця мзс рф захарова заявила, що у День пам’яті жертв Голокосту «Укрпошта» випустила серію поштових марок, присвячених 75-річчю дивізії СС «Галичина». На них нібито зображені керівники дивізії в нацистській формі.

Насправді, це — чергова вигадка пропагандистів. Як зазначили журналісти фактчекінгового проєкту StopFake, «Укрпошта» не випускала жодних марок, присвячених дивізії.

До того ж, захарова плутається у фактах. Дивізія була сформована 28 квітня 1943 року — 75-та річниця від дня заснування дивізії припадала на квітень 2018 року, а не на січень 2023-го.

Та й в Україні день заснування дивізії не вважається святковим — у німецькій та радянській арміях у Другій світовій «українців сприймали однаково — як гарматне м’ясо».

Втім, непоштова аматорська марка, випущена до 75-річчя створення дивізії «Галичина» у 2018 році, справді існує. Марку надрукувала невеликим накладом група ентузіастів, яка займається вивченням історії дивізії. А символіка дивізії не є нацистською, її не заборонено ані в Україні, ані в будь-якій іншій країні світу.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-01-31 05:01:38