Через санкції на рф виник дефіцит оболонки для виробництва ковбас і сосисок
За даними аналітиків Bloomberg і Citigroup, якщо вартість російської нафти марки urals буде $ 25–35 за барель, вже 2023 року резерви центробанку рф у юанях будуть вичерпані. Якщо ж ціна залишиться на актуальному на момент дослідження рівні ($ 58,8 за барель), резерви в китайській валюті витратяться за два з половиною роки. У січні 2023 року барель нафти urals у середньому коштував $ 49,48.
Станом на кінець січня 2023 року резерви фонду національного благосостоянія росії (фнб) у юанях становили 307,45 млрд, що еквівалентно $ 45 млрд. Частка юаня в фнб становить 60 %, безготівкового золота – 40 %.
За останні п’ять днів долар подорожчав на росії на 1,33 руб. Ослаблення рубля дещо стримують щоденні продажі юанів у рамках бюджетної політики рф. З 7 лютого по 6 березня мінфін планує продати китайську валюту на понад 160 млрд руб. (майже 9 млрд руб на день), що майже втричі більше, ніж було в січні. Незважаючи таке значне збільшення продажу валюти, вона становитиме менше 15 % денного обсягу торгів в юанях і тому лише частково допоможе підтримати рубль.
За прогнозом аналітичного кредитного рейтингового агентства (акра), 2023 року російські авіакомпанії перевезуть від 85 млн до 95 млн пасажирів, що буде на 6–16 % менше за план, встановлений мінтрансом (101 млн. осіб). Такий прогноз є «базовим», тобто оптимістичним. На такий показник перевезень авіакомпанії зможуть вийти лише за умови продовження експлуатації всього наявного парку літаків, вирішення питання із постачанням необхідних запчастин і розхідників, непосилення міжнародного санкційного режиму або контролю за його виконанням.
мід рф повідомив, що 2022 році від російського громадянства за кордоном відмовилися понад 4 300 осіб – найбільше за останні три роки. Ще 40 осіб відмовились від громадянства рф у самій росії.
Американський агротрейдер Bunge (виробник олії «Олейна») продав на росії свій бізнес з виробництва олії.
Данський виробник обладнання для вітрової енергетики Vestas повністю припинив діяльність на росії: компанія зупинила всі корпоративні процеси, звільнила решту працівників і полишила активи у рф. Vestas була технологічним партнером російського «фортуму» у сфері відновлювальної енергетики. Підприємство «вестас меньюфекчурінг рус» з виробництва композитних лопатей для турбін вітрогенераторів в ульяновську розпочало свою роботу у грудні 2018 року, і його передбачалося законсервувати до кінця минулого року. Крім того, у дзержинську компанія також разом із «роснано» запускала виробництво гондол для вітрогенераторних установок на базі заводу Liebherr.
Холдингова компанія Veon, яка контролює телекомунікаційні активи в країнах СНД і деяких країнах Азії і Африки, погодила з російською владою умови закриття свого бізнесу на рф.
2022 року асортимент ліків у російських аптеках скоротився на 10 %, або майже на 2 тис. найменувань, зокрема із переліку життєво необхідних і найважливіших для хворих людей препаратів.
Бельгійська компанія Euroclear, яка надає міжнародні фінансові послуги, відмовилась приймати російський рубль як розрахункову валюту.
Через антиросійські санкції Євросоюзу на рф виник дефіцит оболонки для виробництва ковбас і сосисок. у росії фіброузної оболонки, в яку упаковують 90 % сервелату і сирокопчених ковбас, не виробляють. Її сьогодні привозять з Китаю за передоплатою або за паралельним імпортом, термін постачання сягає 10 місяців. Тож російські м’ясопереробники змушені запасатися товаром майже на рік наперед, як наслідок – витрати на його закупівлю зросли на 25–70 %. У собівартості ковбаси частка цієї оболонки становить 15 %, уточнює національний союз м’ясопєрєработчіков.
Казахстан заборонив тривале проживання росіян за внутрішнім паспортом рф. Тепер для оформлення дозволу на проживання в країні необхідно пред’явити закордонний паспорт із терміном дії не менше 180 днів.
IT-компанії за два роки майже вдвічі скоротили площу орендованих офісів у мінську. У 2020 році в столиці рб IT-компанії займали понад 430 тисяч кв. метрів офісних площ. На початку 2023 року кількість площ, що орендуються, скоротилася до 200–220 тисяч кв. метрів. Загальна пропозиція офісів у мінську на січень цього року перевищувала мільйон кв. метрів.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело: Служба зовнішньої розвідки України
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-02-10 04:42:45