Частина щита НАТО: США відкрили на півночі Польщі базу протиракетної оборони
У середу, 13 листопада, на півночі Польщі Сполучені Штати відкрили нову базу протиповітряної оборони. За словами президента Анджея Дуди, відкриття бази свідчить про безпеку Польщі як члена НАТО, особливо у світлі війни Росії проти України.
Про це повідомляє агентство Reuters.
База ППО в Польщі
Як повідомляє RMF FM, на базу в Редзіково прибули президент Анджей Дуда, адмірал ВМС США Стюарт Мюнш і посол США в Польщі Марк Бжезинський. Також були присутні глава Міністерства національної оборони Владислав Косиняк-Камиш, міністр закордонних справ Радослав Сікорський і Богдан Кліх – глава польської місії у Вашингтоні.
База ППО розташована в місті Редзіково недалеко від Балтійського узбережжя. Будувати базу почали з 2000-х років.
– Сполучені Штати є гарантом безпеки Польщі, – заявив президент Анджей Дуда.
За його словами, постійна присутність американських військ на базі свідчить про те, що Польща поза сферою російського впливу. У Кремлі вже відреагували на відкриття бази ППО, назвавши це спробою стримати Росію шляхом переміщення американської військової інфраструктури до кордонів РФ.
– Ми маємо справу з інтелектуальним, продуманим і досконалим захисним щитом, що дає змогу ефективно протидіяти атакам і наступальним діям, які відбуваються не тільки в одному конкретному місці, – заявив адмірал Стюарт Мюнш, командувач ВМС США в Європі та Африці.
За його словами, метою створення системи ППО є свобода, безпека і стабільність для всієї Європи.
Варто зазначити, що Польща, як член НАТО, найбільше витрачає на оборону у співвідношенні до розміру своєї економіки.
Протиракетний щит
Американська база в Редзіково є частиною протиракетного щита НАТО, який отримав назву Aegis Ashore. У НАТО заявляють, що цей протиракетний щит здатний перехоплювати балістичні ракети малої (1000–3000 км) та середньої (3000–5500 км) дальності.
Ta baza amerykańska będzie zbudowana na naszej ziemi, w Polsce, w jej centrum i od tego momentu, kiedy ta baza tutaj stanie, cały świat będzie widział jasno i wyraźnie, że to nie jest już rosyjska strefa wpływów. I z naszego, polskiego punktu widzenia to strategicznie jest… pic.twitter.com/mfQ4tQgbPE
— Kancelaria Prezydenta (@prezydentpl) November 13, 2024
Іншими ключовими елементами щита ППО є база в Девеселу, в Румунії, есмінці ВМС США, що базуються в іспанському порту Рота, і радар раннього попередження в турецькому місті Кюречик.
У Північноатлантичному блоці стверджують, що щит має винятково оборонний характер, а ось у Москві ще 2007 року побачили в цьому загрозу.
Військові джерела повідомили Reuters, що система ППО в Польщі може використовуватися проти ракет, випущених з Близького Сходу, а для перехоплення повітряних цілей з Росії необхідно змінити напрямок радара, що є досить складною процедурою.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Міністр оборони Польщі Владислав Косиняк-Камиш вважає, що сферу застосування щита ППО необхідно розширити, тому Варшава має намір обговорити це питання з НАТО і США.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-14 15:18:00