Україна і світ

Це точка неповернення: Зеленський про надання Україні статусу кандидата в ЄС

З нагоди надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС президент Володимир Зеленський, прем’єр-міністр Денис Шмигаль та голова Верховної Ради Руслан Стефанчук звернулися до українців.

Глава держави нагадав, що вже 120 днів український народ героїчно захищають свою землю і свободу від російських окупантів.

– 28 лютого Україна подала заявку на членство в ЄС. На Банковій, в Офісі президента, посеред укріплень та мішків з піском, у паузах між сиренами повітряної тривоги ми підписали відповідний документ. Всі ми об’єднались. Об’єдналась Україна. І світ побачив нашу унікальну рису: що більше в нас не вірять, то краще в нас виходить, – пояснив президент.

Володимир Зеленський наголосив, що статус кандидата – це не просто нова сходинка, це – нова вершина. Це новий том в історії європейської інтеграції України. Це точка неповернення. Це новий статус і новий імідж.


За словами президента, відсьогодні ця книга немає інших варіантів завершення, крім одного – Україна в майбутньому стане членом ЄС.

– Сьогодні визнано: Україна – не місток, не подушка між Заходом і РФ, не буфер між Європою та Азією, не сфера впливу, не “сіра” зона, не транзитна територія. Україна – це майбутній рівний партнер для щонайменше 27 країн ЄС, – додав Зеленський.

Зі свого боку голова Верховної Ради Руслан Стефанчук додав, що статус кандидата в ЄС – це визнання досягнень у становленні зрілого демократичного єврропейського суспільства.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-24 12:57:09

Back to top button