Україна і світ

Це пастка: китайські полонені розповіли, як потрапили на війну проти України

Фото: СБУ

Військовополонені громадяни Китаю Чжан Ренбо та Ван Гуанцзюнь розповіли про те, як Росія рекрутує іноземців до армії. За їхніми словами, країна-агресор використовує посередників, які пропонують роботу, не пов’язану саме зі службою.

Про це вони розповіли під час пресконференції, яку провела Служба безпеки України.

Китайські полонені про те, як їх завербували на війну і як потрапили в полон

За словами полонених, вони опинилися на війні в Україні, підписавши відповідні контракти у РФ. Вони стверджують, що нібито не мають жодного стосунку до уряду Китаю та потрапили в пастку Росії.

Зараз дивляться

Ван Гуанцзюнь поділився, що хотів отримати роботу медиком, щоб займатися реабілітацією поранених. Він розповів, що втратив роботу під час масштабної епідемії, тому шукав додатковий заробіток.

За словами Гуанцзюня, від нього приховували інформацію щодо контракту зі Збройними силами Росії, уникали деталей щодо обов’язків за контрактом та винагороди. Спочатку йому пропонували роботу будівельником, пояснив китайський полонений.

У Китаї бути військовослужбовцем – це мати високий статус, переконаний він. Гуанцзюнь стверджує, що у Китаї пропагується дружнє ставлення до Росії, тому інформація подається викривлено. Він назвав це пасткою.

– Уряд попереджав, що громадянам Китаю не бажано їхати в місця, де йдуть бойові дії. Хотів бути медиком. Був поранений і здався. Все, що ми почули від росіян, неправда, – сказав він.

Чжан Ренбо розповів, що всі документи були російською мовою. Він зазначив, що комунікація відбувалася за допомогою жестів.

Ренбо поділився однією з ситуацій, коли він отримав карту, на якій було 200 тис. рублів, проте не міг нею користуватися. Він стверджує, що періодично цю карту забирали росіяни, щоб витрачати кошти на пальне та павербанки.

– Спочатку відмовлявся брати участь у бойових діях, але мене пізніше відправили на фронт, – уточнив Ренбо.

Водночас Ренбо стверджує, що він з достатньою заможної родини і лише хотів подорожувати, тому поїхав до Росії. Він пояснив, що нібито не очікував, що врешті опиниться на війні, а також майже нічого не знав про Україну.

Полонені китайці розповіли, як потрапили на територію України

Ван Гуанцзюнь прибув до Москви 5 лютого, а вже 25 лютого був контрактником у російській армії. Пізніше його відправили до Ростова, а вже 1 квітня – на лінію фронту на Донеччині.

Чжан Ренбо стверджує, що приїхав до Росії трохи раніше – 24 грудня 2024 року. До Ростова він приїхав як російський контрактник 28 грудня. У тимчасово окупованому Донецьку він був на початку лютого.

Як пояснив Чжан Ренбо, він був на різних лініях фронту. Проте потрапив у полон на Донецькому напрямку вже 5 квітня.

Обидва полонені громадяни Китаю заявляють, що нібито не вбивали українських захисників, оскільки не були довгий час на лінії зіткнення.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-04-14 19:01:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин