Україна і світ

Це дуже мало: у справах Майдану винесено лише 21 вирок

За сім років розслідування справ про розстріли на Майдані набули чинності вироки щодо 21 обвинуваченого в злочинах проти учасників Революції Гідності.

– Ми теж вважаємо, що за 7 років 21 вирок – це дуже мало. Тобто питання затягування судового розгляду є дуже болючим, – заявив на прес-конференції керівник департаменту з розслідування справ Майдану Офісу генпрокурора Олексій Донський.

Він також повідомив, що з початку року у справах Майдану постраждалими визнано більш 2 тис. людей, 37 – притягнуто до кримінальної відповідальності, зокрема – 26 правоохоронців, троє суддів і вісім цивільних.

За його словами, щодо 27 підозрюваних обрано запобіжний захід – тримання під вартою заочно.

Донський підкреслив, що заочний арешт дає підстави для міжнародного розшуку обвинуваченого, нагадавши про такі рішення щодо Віктора Януковича і колишніх глав Міноборони і СБУ.

Справа Віктора Януковича

16 листопада Київський апеляційний суд скасував рішення про заочний арешт Януковича у справі про розгін Майдану 18-20 лютого 2014 року.

Апеляція скасувала рішення Печерського райсуду про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою екс-президента-втікача.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-11-20 16:57:39

Back to top button