Це була показова атака, – Зеленський про масштабний російський обстріл

Президент Володимир Зеленський відреагував на нову масштабну російську атаку у ніч проти 9 липня, під час якої окупанти випустили по Україні понад 700 дронів і ракет. Про це глава держави повідомив у соцмережах.
Російська армія атакувала Україну 728 дронами різних типів, з яких понад 300 – це «Шахеди». Також зафіксовано запуск 13 ракет, зокрема «Кинджалів» та «Іскандерів».
Основний удар припав на Луцьк. Пошкодження зафіксовані також у Дніпровській, Житомирській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській і Чернігівській областях. У багатьох регіонах триває ліквідація наслідків атаки.
Зеленський повідомив, що більшість ракет та безпілотників було збито. У відповідь працювали дрони-перехоплювачі та мобільні вогневі групи, які знищили десятки цілей. За його словами, технологію дронів-перехоплювачів масштабують.
«Це показова атака, і саме зараз, коли було стільки спроб досягти миру, припинити вогонь, і тільки росія все відкидає. Черговий доказ, що потрібні санкції – болючі санкції проти нафти, яка вже понад три роки війни накачує військову машину Москви грошима. Вторинні санкції проти тих, хто купує цю нафту та спонсорує вбивства. Партнери знають, як натиснути так, що росія буде змушена думати про завершення війни, а не нові удари. Кожен, хто хоче миру, повинен діяти», – наголосив президент.
Нагадаємо, що в ніч на 9 липня російські війська здійснили чергову масовану повітряну атаку, застосувавши 728 дронів, а також 13 ракет типів «Кинджал», «Іскандер» і Х-101. Головною ціллю був Луцьк. Сили ППО знешкодили загалом 711 безпілотників і всі ракети, крім «Кинджалів».
Міський голова Луцька Ігор Поліщук заявив, що місто пережило найбільш масовану атаку за весь час повномасштабного вторгнення. Попередньо відомо, що обійшлось без загиблих. Є руйнування на території підприємства та гаражного кооперативу.
За словами начальника управління комунікацій Повітряних Сил ЗСУ Юрія Ігната, ціллю атаки були аеродром і окремі підприємства на Волині.
Фото: ДСНС Волині
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-07-09 10:19:00