PRESS ЦЕНТР

Бюст Сталіна знайшов свою домівку

Бюст Сталіна знайшов свою домівку

Відкопаний будівельниками в Рівному бюст Сталіна вже передали до Рівненського краєзнавчого музею. Щоправда, експонатом він поки не рахується. Проте музейники вже припускають, в яку виставку могли би його включити.

Це погруддя, яке викопали два тижні тому у дворі будинків на вулиці Словацького, йдеться в сюжеті Суспільного. Працівники приватної фірми наткнулися на нього під час будівництва колектора. Бюст виявили під горіхом на майже метровій глибині. Бетонного Сталіна вирішили передати в обласний краєзнавчий музей.

Вага погруддя – орієнтовно 70 кілограмів.

"Він бетонний, пустотілий, залишки бронзової, причому, якісної фарби, якщо стільки часу пролежав у землі, вона тільки стерлася, а не облущилася. Навіть деталі зачіски, форма вух, ніс втрачений, то важко судити. І навіть форма вус не стилістична, а має форму певну. Це якісно зроблена і така "канонічна" версія Сталіна", – розповів завідувач сектору збереження культурної спадщини обласного краєзнавчого музею Олексій Черницький.

Бюст Сталіна поки кваліфікують, як знахідку, передану в музей. Визначитися із тим, у якому статусі його облікувати, має фондова закупівельна комісія музею, – пояснює директор обласного краєзнавчого музею Олександр Булига.

Читайте також: У Рівному з-під землі викопали погруддя Сталіна

Західноукраїнський інформаційний портал PRESS-ЦЕНТР © 2014
06.11.2020

Back to top button