Україна і світ

Був кошмар, а тепер європейська траса: ретроавтівки випробували Дорогу єдності від Зеленського

На Дніпропетровщині відбувся пробіг раритетних автомобілів, які протестували 45-кілометрову ділянку траси М-30 Стрий – Ізварине.

Про це повідомляє Укравтодор.

Ділянку між межею міста Дніпра та Криничанським постом поліції, якою відбувся пробіг, було відновлено за програмою президента Володимира Зеленського Велике будівництво.

– Ця дорога та частина автомобілів – ровесники. Траса була збудована впродовж 1950-1966 років і мала республіканське значення. За роки існування декілька разів міняла назву. Наприклад, у 1988 році мала індекс М-21 Волгоград – Кишинів. Сьогодні це найдовший маршрут країни, який пролягає між західними та східними областями України М-30 Стрий – Ізварине. Його довжина разом з ділянками на тимчасово окупованих територіях становить майже 1400 км, – розповів директор Департаменту розвитку доріг Андрій Івко.

Івко додав, що після звільнення українських земель дорога, звісно, буде відновлена до самого Ізвариного. Індекс цієї дороги символічний: створення нового автошляху присвячено 30-й річниці незалежності країни.

Усі машини, що брали участь у пробігу, було вироблено у радянські часи — з 1961 по 1989 рік. Більшість із них виробництва ЗАЗу, але був і ЛуАЗ Луцького автозаводу.

Причиною влаштувати ретропробіг було те, що власники раритетних автівок виїжджають ними лише на якісні дороги.

Ще нещодавно ця ділянка була кошмаром водія. Тепер там пролягає траса європейської якості.

Після ремонту очікується, що трафік на цій ділянці зросте з 20 тис. до 40 тис. машин на добу.

Дніпропетровщиною пролягає 299,9 км Дороги єдності, враховуючи транспортні розв’язки. Роботи тривають по усій протяжності траси. Крім покриття, ремонтуються штучні споруди, зокрема Богуславський шляхопровід у Павлоградському районі.

Нещодавно заступник голови Офісу президента, координатор програми Велике будівництво Кирило Тимошенко зазначив, що одна з ідей програми — зшити Україну якісними дорогами. Однією з таких трас і є Дорога єдності.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-07-02 16:34:29

Back to top button