Львівський портал

Боротися з коронавірусом Львівщині допоможе Ахметов, – ЗМІ

16 березня президент Володимир Зеленський зібрав у себе українських олігархів, аби попросити їх допомоги у боротьбі з коронавірусом. Втім розмова завершилась не лише обговоренням фінансової допомоги. Під час зустрічі області України «поділили» між олігархами, які допомагатимуть місцевій владі у протидії COVID-19. Львівщиною опікуватиметься Рінат Ахметов. Про це пише УП із посиланням на власні джерела.

 

Зустріч Володимира Зеленського із представниками великого бізнесу на Банковій відбулась у понеділок ввечері, 16 березня.

«Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з представниками великого бізнесу. На заході були присутні власники та топ-менеджери найбільших українських компаній і бізнес-груп. На нараді Глава держави обговорив питання допомоги з боку великого бізнесу під час проведення заходів щодо протидії поширенню Україною COVID-19», – вказано в пресрелізі, опублікованому на сайті президента.

Водночас у своєму матеріалі УП пише, що готовність Володимира Зеленського відкрито зібрати олігархів на Банковій може свідчити «або про нахабство нового президента, або про крайню складність ситуації, в якій опинилась країна».

Сам Зеленський у день зустрічі розповів, що зібрав олігархів та бізнес з єдиною метою – зібрати гроші на боротьбу з вірусом.

«Ми домовились створити окремий фонд, який зараз знадобиться на ліки, на різні лікарські засоби. Нам треба близько 12-13 мільярдів гривень», – розповів президент.

Один із учасників зустрічі в розмові з УП розповів, що зустріч справила на нього досить гнітюче враження, адже він не побачив якогось зрозумілого плану, як влада збирається втримувати ситуацію.

Ще один учасник зустрічі також додав, що президент попросив не лише фінансової допомоги, але й щоб кожен із присутніх взяв на себе кураторство за окремою областю, де має активи й, відповідно, ресурси і людей.

За словами учасників зустрічі, області розділили так:

  • Рінат Ахметов– Івано-Франківська, Львівська, Донецька, Луганська; плюс міста, де він має вплив, наприклад, Кривий Ріг;
  • Ігор Коломойський– Запорізька область;
  • Ігор Палиця(на зустрічі присутній не був, але має давню історію особистих стосунків із Зеленським) – Волинська область разом з Коломойським і Тернопільська область (щоправда, новий губернатор Тернопільщини начебто відмовився працювати з людиною Палиці);
  • Віктор Пінчук– Дніпропетровська область;
  • Андрій Веревський– Полтавська і Кіровоградська області;
  • Юрій Косюк– Вінницька і Черкаська області;
  • Андрій Ставніцер– Одеська область;
  • Олександр Ярославський– Харківська область.

«Коломойський послухав президента і відповів, що з радістю допоміг би, але у нього заблоковані рахунки», розповів один із бізнесменів, який був на зустрічі з Зеленським.

«Президент просив помагати не тільки грошима, але й людьми. Каже, що “у вас в кожній області є великі підприємства, там професійні менеджери, нехай вони на місцях допомагають місцевій владі», – додав інший учасник зустрічі.

Як писав Львівський портал, на Львівщині коронавірус підозрюють уже у 94 людей, 32 із них перебувають вдома на самоізоляції, решта – у лікарні. Стан усіх хворих – середньої важкості або близький до задовільного, стан лише однієї пацієнтки наближений до важкого.

Коронавірус виявили у двох людей – львів’янина, який повернувся з Німеччини. Щодо іншого хворого інформації наразі ще немає. У чотирьох осіб, які раніше звернулися за допомогою медиків, лабораторно не виявили коронавірусної інфекції.

В Україні загалом підтвердили уже 73 випадки захворювання на коронавірус, три із них – летальні. У Житомирській області померла 71-річна жінка, яка нещодавно повернулася з Польщі та протягом тижня гостювала на Львівщині. Також від COVID-19 у Чернівецькій області померла 33-річна жінка. Також від цієї недуги померла мешканка Івано-Франківська.Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»

Back to top button
Facebook
Close