Болить вухо, чи варто чекати, поки переболить: лікарі про небезпеку нелікованих вушних інфекцій
Фахівці відділу отоларингології клініки Loyola Medicine оприлюднили результати свого дослідження стосовно ускладнень гострого та хронічного отиту – запалення середнього вуха.
Авторами цього дослідження є знані отоларингологи доктори медичних наук Майкл Хатц, Денніс Мур і Ендрю Хоталінг.
Чому з’являється отит
Медики довели, що, попри прогрес у лікуванні антибіотиками, вушні інфекції все ще можуть призвести до важких неврологічних ускладнень, таких як втрата слуху, параліч обличчя, менінгіт і навіть небезпечні для життя абсцеси мозку.
Середній отит, широко відомий як інфекція середнього вуха, розвивається, коли застуда, алергія або інфекція верхніх дихальних шляхів спричиняє накопичення гною та слизу за барабанною перетинкою. Це накопичення призводить до болю та набряку.
У даний час вторинні ускладнення середнього отиту вражають приблизно 1 з кожних 2 тис. дітей у розвинених країнах.
Найнебезпечніші ускладнення отиту
Найнебезпечнішим ускладненням середнього отиту є абсцес головного мозку, тобто, скупчення гною в мозку через інфекцію. Що почався небезпечний процес у мозку, свідчитимуть:
- головний біль;
- лихоманка;
- нудота, блювота;
- неврологічні розлади та порушення свідомості.
Абсцес лікують виключно нейрохірургічними методами з подальшим внутрішньовенним уведенням антибіотиків протягом шести-восьми тижнів.
Інші ускладнення включають бактеріальний менінгіт, гострий мастоїдит, втрату слуху, лицьовий параліч.
Щоб запобігти усьому треба відповідально поставитися до будь-якого вушного болю. І не відкладаючи на потім, одразу звернутися до фахівця, пройти обстеження і суворо дотримуватися всіх рекомендацій отоларинголога.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело: SciTechDaily
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-18 13:34:00