Україна і світ

Боїться критики: Шольц про відсутність Путіна на саміті G20

Російський диктатор Володимир Путін відмовився від участі у саміті Великої двадцятки (G20) через очікувану критику щодо Росії з боку інших держав.

Таку думку висловив канцлер Німеччини Олаф Шольц. За його словами, було б добре, якби Путін приїхав на конференцію.

Однак тоді йому довелося б зіткнутися з усіма питаннями та критикою, яку сформулювали багато країн світу. Олаф Шольц припустив, що, найімовірніше, саме через це російського диктатора і не буде.

Водночас, на думку канцлера Німеччини, відсутність Путіна не вплине на перебіг обговорення війни Росії проти України.

Світова спільнота чітко дала зрозуміти Кремлю, що військова ескалація неприйнятна, тому мають бути зроблені кроки, зокрема з боку російської влади і президента РФ, у бік пропозицій, які уможливлюють встановлення миру.

Олаф Шольц пояснив, що саме тому західні країни старанно працюють над формуванням думки, що міжнародних правил потрібно дотримуватися, а закон має переважати силу.

Нагадаємо, саміт G20 в Індонезії триватиме два дні – 15-16 листопада. Російського президента Володимира Путіна на зустрічі не буде, його замінить глава МЗС РФ Сергій Лавров.

Водночас президент України Володимир Зеленський братиме участь у саміті Великої двадцятки. Його відеозвернення транслюватимуть в онлайн-форматі у вівторок, 15 листопада.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-11-14 10:05:48