Україна і світ

Блогери стали заробляти на невикористаному відео: до чого тут ШІ


Відеоблогери та творці контенту з YouTube, Instagram і TikTok почали продавати невикористані відео штучному інтелекту. Такі відео компанії використовують для тренування своїх алгоритмів.

За кожну хвилину ексклюзивного відео вони готові платити від $1 до $4, а деякі автори отримують тисячі доларів за угоду.

Яке відео шукають компанії для навчання ШІ

Компанії, такі як OpenAI, Google і Moonvalley, активно шукають відео, яке ще не публікувалося в інтернеті. Такі матеріали є особливо цінними для навчання алгоритмів, оскільки вони унікальні.

За словами фахівців, найвищі ставки отримують відео у форматі 4K, кадри, зняті з дронів, або ролики з 3D-анімацією. Основна ж частина невикористаного контенту, знятого для соцмереж, оцінюється в межах $1–2 за хвилину.

Деякі автори, які щороку знімають сотні годин відео, використовують лише частину знятого матеріалу. Продаж залишків дозволяє їм заробляти більше, не обмежуючись лише рекламними контрактами.

Дотримання авторських прав: як це працює

Експерти наголошують, що для компаній штучного інтелекту це справжні перегони. Для створення якісних ШІ-моделей, їм потрібні мільйони годин відеоматеріалів.

— Це вікно можливостей для авторів, які готові ліцензувати свої відео, — пояснює представник агентства Wasserman Ден Левітт.

Компанії, що представляють творців контенту, уважно стежать за умовами таких угод. Вони працюють із платформами, які допомагають узгоджувати права, збирати матеріали та ліцензувати їх для AI-компаній.

Більшість угод включає умови, які забороняють створення цифрових копій творців, відтворення точних сцен з їхніх каналів або використання матеріалів у спосіб, який може нашкодити їхній репутації.

— Наш пріоритет — забезпечити справедливу оплату для творців, а також захист їхнього бренду, — підкреслив Ендрю Грем із агентства CAA, що представляє популярних авторів.

Проте продаж відео штучному інтелекту викликає суперечки. Раніше ШІ-компанії вже стикалися з критикою за використання матеріалів з інтернету без дозволу. Тепер автори мають шанс отримати вигоду легально, підписуючи ліцензійні угоди.

Експерти вважають, що зараз це гарна можливість для творців. Але чи триватиме цей тренд довго, покаже час.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Нагадаємо, що компанія TikTok визначила три ключових напрями, на які слід звернути увагу тим, хто заробляє в соцмережах. Є серед них і штучний інтелект.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-13 09:03:00