Україна і світ

Блінкен розповів про відносини Вашингтона із Москвою

Вашингтон прагне стабільних відносин із Москвою. Але все залежатиме від політики Кремля та від його агресивності.

Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен після зустрічі з міністром закордонних справ Великої Британії Домініком Раабом у Лондоні.

Водночас він повторив попередні заяви і президента Штатів Джо Байдена, і адміністрації, що США не хочуть ескалації відносин із Росією.

За словами Блінкена, президент Байден уже давно, ще з часів, коли він не був главою держави, говорить, якщо Росія вирішить діяти нерозсудливо чи агресивно, вони дадуть відповідь.

– Але ми не шукаємо ескалації. Ми б хотіли мати стабільніші та передбачуваніші відносини. І якщо РФ піде у цьому напрямку, так само зробимо й ми, – додав він.

Такі коментарі щодо Росії держсекретар США Ентоні Блінкен виголосив у час подальшого погіршення відносин Вашингтону із Москвою через низку питань – від воєнної загрози Україні з боку Кремля до кібернападів РФ на комп’ютерні системи у Штатах і ставлення в Росії до ув’язненого опозиційного діяча Олексія Навального.

Зустріч Блінкена з Раабом відбулася на полях саміту глав МЗС країн Групи семи, першого за два роки.

Дипломати також мають обговорити – виведення військ США з Афганістану, ядерну програму Ірану та торговельні угоди після виходу Великої Британії з ЄС.

Блінкен про агресію РФ

Раніше Блінкен попередив Росію про наслідки агресивних дій щодо України. Серед іншого, політик зазначив, що серйозно стурбований діями РФ.

Також Блінкен разом з держсекретарем НАТО Йенсом Столтенбергом закликали Москву припинити нарощувати військову міць біля кордонів України та на території окупованого Криму.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-05-04 11:22:50

Back to top button