Блекаут і дистанційне навчання: чому в Україні падає якість спеціалістів
Блекаут і дистанційне навчання: чому в Україні падає якість спеціалістів
Через дистанційну освіту може не залишитися хороших фахівців! Повномасштабна війна дуже вплинула на освітній процес в Україні. Особливо відчули зниження якості викладання студенти вишів, зокрема професій, які потребують практичних та лабораторних робіт.
А постійні відключення світла поставили під питання вже й онлайн-викладання. Тож більшості студентів доводиться займатися самоосвітою.
У серпні до головного корпусу Чорноморського національного університету в Миколаєві прилетіла російська ракета. Відновити його неможливо. Але юнаки та дівчата змогли адаптуватися до дистанційного навчання.
Потім почалися відключення світла. У Національному університеті Шевченка зараз сесія. До неї всіляко намагалися комбінувати онлайн та офлайн-викладання. Проблема — у неможливості зібрати одночасно всіх студентів через брак укриттів.
На базі головного корпусу університету обладнали Пункт незламності для викладачів, щоби онлайн-лекції були постійними. Є генератор та Старлінк. Але педагоги помітили — через затяжну онлайн-освіту, яка почалася ще з пандемії, мотивація студентів падає, а якість засвоєння матеріалу дуже низька.
Ректор не відкидає – ризик отримати недостатньо кваліфікованих фахівців є. І шукати вирішення проблеми варто негайно. Не приховують відчутну втрату якості вищої освіти й у Міністерстві. Офлайн-викладання та перебої зі світлом мають посилити відповідальність педагогів, а студенти повинні зрозуміти – їхнє майбутнє залежить від самодисципліни та самоосвіти.
Є й альтернативна думка — залучити іноземних партнерів, які готові фінансувати освіту, збільшити кількість укриттів та забезпечити університети генераторами.
Але це все може не врятувати нас від нестачі якісних кадрів, тому потрібно пріоритетно допомогти окремим спеціальностям. Можливо, Міносвіти доведеться вдатися і до низки непопулярних рішень. Наприклад, організувати студентам певних спеціальностей додаткові рік-два навчання. Плюс – зробити ще тест на профпридатність наприкінці нього.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-12-19 19:13:23