Україна і світ

Біля Лисичанська йдуть бої, але місто не оточене: що відомо про ситуацію на Сході

Найскладнішою ситуація на Сході є на Лисичанському та Бахмутському напрямках, а також у Харківській області.

Про це в ефірі національного телемарафону повідомив речник Національної гвардії Руслан Музичук.

– За останні кілька днів, як показує інформація Генштабу, ситуація є найскладнішою на Лисичанському, Бахмутському напрямках та на Харківщині. Також на Слов’янському напрямку противник проводить спробу штурмових дій, намагаючись покращити своє тактичне положення. Ціллю ворога тут залишається вихід на адмінкордони Донецької і Луганської областей, – сказав речник Нацгвардії.

Музичук зазначив, що наразі біля Лисичанська йдуть запеклі бої, але саме місто не оточене, воно перебуває під контролем українських військ.


Крім цього, є висока загроза ракетних і артилерійських обстрілів південних і північних регіонів України, зокрема прикордоння Сумщини та Чернігівщини.

– На початку повномасштабного вторгнення застосовувались більш сучасні ракети, зокрема Іскандер та Калібр. А зараз застосовуються ракети ще радянського виробництва. Проте вони не менш загрозливі. Ракета, яка влучила нещодавно в ТЦ у Кременчузі, її довжина 12 метрів, важить вона майже тонну. Навіть, якщо така ракета збивається, то уламки та заряд, який вона несе в собі, становлять досить велику загрозу, – сказав він.

Музичук додав, що Нацполіція, і НГУ проводять багато заходів для того, щоб укріпити українські прикордонні регіони, особливо ділянку кордону з Білоруссю.

– Там окрім тих дій, що стосуються безпосереднього посилення держкордону, проводять також профілактичні відпрацювання, щоб виявляти осіб, які можуть співпрацювати з ворогом, надавати інформацію для ураження, – зазначив він.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-07-02 20:24:20

Back to top button